Biruinta Miroslovesti, la 3 puncte de locul 1 ocupat anul trecut

1 Comment 📁 Liga 5 🕔25.September 2017

Biruinta Miroslovesti a invins Viitorul 2014 Halaucesti, scor 3-2, si s-a apropiat la 3 puncte de liderul ASS Zimbru Boureni.

Cel de-al doilea gol al oaspetilor, marcat in minutul 72 de Mihai Andries, a rezultat in urma unui sut din afara careului de 16 metri trimis printre picioarele portarului celor de la Miroslovesti.

Vasile Andriescu, in minutele 10 si 52, a semnat dubla pentru campioana en-titre Biruinta Miroslovesti. Celalalt gol al echipei gazda a venit din partea septarului Madalin Cimpoesu, la mijlocul primei parti.

Golurile Viitorului 2014 Halaucesti au fost marcate de Adrian Omusoru (23) si Mihai Andries (72).

In urma consumarii etapei a 7-a a Ligii 5, Seria III, Biruinta Miroslovesti ocupa pozitia a 5-a, la 3 lungimi de fotoliul de lider, in timp ce Viitorul 2014 Halucesti se pozitioneaza undeva in partea a doua a clasamentului, pe 9, la doar doua puncte de Viitorul Muncel (ocupanta locului 6).

Clasamentele campionatelor Ligii a 4-a si ale Ligii a 5-a pot fi urmarite pe pagina oficiala a AJF Iasi – frf-ajf.ro/iasi.

FILMUL MECIULUI (REALIZAT DE OASPETI)

min. 10: 1-0 șut din 16 metri
min. 24: 1-1 lovitura libera de la 20 m executată de Adrian, Blondu cu capul in bara transversala și din respingere Boboc o baga în poarta
min. 26: 2-1 ieșire neinspirata a lui Topel, gol marcat cu capul peste portar după ce acesta ceruse prim-planul
min. 52: 3-1 greșeală de marcaj Fabian ca ultim apărător, șut din 10m în diagonala
min. 74: 3-2 șut din 25m a lui Bunicu, mingea trece printre picioarele portarului, Oaie
min. 88: Boboc ratează sansa egalării cu un șut din 16
Final de meci 3-2.

Biruinta Miroslovesti: Grumazescu, Apostol, Tibulca, Tacu, Ciubotariu, Cornea, Padurariu, Foca, Cimpoesu, Andriescu, Barsan.

Rezerve: Mahu, Varvara, Stan, Tinei.

Viitorul 2014 Halaucesti: Martinica, Neculaes, Rusu, Ciocan, Aconstantinesei, Ad . Neculaes, Gavrilescu, Purcariu, Andries, Jufa, Omusoru.

Rezerve: Purcaru, Mihalcut, Gurgu, Bisoc, Lucaci.

Arbitru principal: Razvan Tomozei; arbitri asistenti: Iulian Hordila, Andrei Mocanu. Observator: Victor Maxim.