Festival de goluri la Helesteni, de Zilele Comunei

0 Comments 📁 Liga 5 🕔25.September 2017

Spicul Helesteni-Recolta Contesti (93), meci desfasurat cu incepere de la ora 09:00 din cauza Zilelor Comunei Helesteni, a reprezentat un adevarat festival de goluri pentru lumea venita la teren pentru a petrece corespunzator ultima zi de weekend.

Echipa gazda a dominat in totalitate jocul, nepunandu-se nici macar pentru o clipa problema invingatoarei.

12 goluri inscrise pe parcursul celor 90 de minute. Avea sa fie meciul cu cele mai multe goluri marcate dintre toate partidele programate in duminica in cadrul celor patru campionate care ruleaza in paralel la nivel de judet (Liga 4 si cele 3 serii ale Ligii a 5-a).

Aveti in cele ce urmeaza lista cu marcatorii intalnirii de la Helesteni: Florinel Chiperi (5, 14, 22, 24), Silviu Matei (45), Ionut Ilioaia (68), Stefan Sintoader (70, 80, 87).

Pentru echipa vizitatoare au inscris Alexandru Spiridon, in minutele 21 si 85, respectiv Cristian Bran, din penalty, in minutul 77.

Spicul Helesteni: Oanta, Onciu, Halibei, Ciobanu, Ilioaia, Chiperi, Bortas, Nechita, Matei, Scripcaru, Chiperi Fl.

Rezerve: Filea, Sintoader, Haleta, Bortas St.

Recolta Contesti: Bran, Chiperi Al, Mihaila, Miron, Ungureanu, Nistor, Potolinca, Spiridon, Davidoaia, Butnaru, Pascanu.

Rezerve: Rosca, C. Potolinca, Olaru.

Arbitru principal: Vlad Trifan; arbitri asistenti: Vlad Hriscu, Daniel Hriscu. Observator: Dumitru Paraschiv.