Todiresti tine aproape de Boureni, dupa victoria cu 5-4 de la Viitorul Muncel

0 Comments 📁 Liga 5 🕔25.September 2017

Avantul Todiresti a plecat cu 3 puncte din deplasarea de la Viitorul Muncel, scor 5-4, victorie prin care tine aproape de liderul Seriei III, Zimbru Boureni. Merita mentionat faptul ca oaspetii au fost aproape sa se aleaga cu buza umflata in urma schimbarilor facute pe final.

Cu nenumarati de”Buzatu” trecuti in raportul de joc, Todiresti s-a jucat cu focul pe final, permitandu-le gazdelor sa inscrie de trei ori in tot atatea minute.

Sergiu Cojocaru (86 – penalty, 88) si Petronel Bordeianu (87) puteau scapa in mod nesperat Muncelul de la infrangere, in conditiile in care oaspetii conduceau detasat cu cinci minute inainte  ca Vlad Trifan sa puna capat partidei. Celalalt gol al formatiei antrenate de primarul Damian Butnariu a fost reusit de Vladut Lupu, in minutul 52.

Golurile Avantului Todiresti, echipa aflata momentan pe locul 2 al Seriei III, la egalitate de puncte, 18, cu A.S.S. Zimbru Boureni, au fost inscrise de Catalin Buzatu (36), Ionel Buzatu (57), Andrei Tudorache (74), Lucian Movileanu (79) si Ioan Buzatu (81).

Viitorul Muncel: Caseru, Pantoc, Tomescu, Mocanu, Pastrav, Lupu, Vizitiu, Manea, Bordeianu, Sirbu, Cojocaru.

Rezerve: G. Pastrav, Buzenchi, Dominte, Tanasa, Iulian Dominte.

Avantul Todiresti: Tudorache, Luca Alex, Pislariu, Pavalusca, C. Buzatu, B. Buzatu, I. Buzatu, Murariu, Chingalata, Tudorache, Movileanu.

Rezerve: Apostol, Balmus, Al. Buzatu, I. Al. Buzatu, Bariiac.

Arbitru central: Vlad Trifan; arbitri asistenti: Daniel Hriscu, Vlad Hriscu. Observator: Dan Condurache.