Victorie previzibila a Tomestiului in fata Gloriei Bals

0 Comments 📁 Liga 4 🕔02.October 2017

CS Tomesti nu a intampinat probleme, acasa, in meciul cu Gloria Bals, invingand cu scorul de 4-1, la capatul unui joc in care diferenta putea fi una mult mai mare, tinand cont de ocaziile avute de gazde.

Pe de alta parte, Tomestiul a surprins prin Ionut Besleaga la finalizare, autor al unui hat-trick si totodata OMUL ETAPEI a 7-a a Ligii a 4-a Iasi, alaturi de Dragos Gaciu (Unirea Mircesti).

Stoperul tomestean a punctat in minutele 11, 19 si 60, acoperind cu succes lipsa unui atacant capabil sa inscrie etapa de etapa pentru formatia condusa de pe banca de Radu Iordache.

Ultimul gol al echipei aflate acum pe locul 4 in clasament, la un punct de podium, a fost semnat de Cosmin Butnaru, in minutul 89.

Balsul a contat prea putin in atac, rezerva Ionut Huzea (15) inscriind golul de consolare al echipei oaspete.

Etapa urmatoare, CS Tomesti primeste vizita Unirii Scanteia si are posibilitatea de a urca pe ultima treapta a podiumului, ,cu conditia sa repete figura din ultimele patru etape de campionat.

CS Tomesti: Simion, Besleaga, Tololoi, Viziteu, Grosu, Iulian Simion, Axinte, Stropesteanu, Florescu, Andrei Simion, Agapei.

Rezerve: Danceanu, Tonegariu, Dumitrascu, Virlan, Bilcu, Balaur, Butnaru.

Gloria Bals: V. Ibrian, Iordache, Manuca, Nornita, Stroea, Lupu, Romaniuc, P. Ibrian, Hatmanu, Turcanu, Boanca.

Rezerve: A. Ibrian, Huzea, Rosca, Harabagiu, Diaconu.

Arbitru principal: Razvan Tomozei; arbitri asistenti: Andrei Macarie, Sabin Paul Marciuc. Observator: Dumitru Paraschiv.