CSM Pascani sparge gheata in campionat, invingand Odorheiu Secuiesc

0 Comments 📁 Liga 3 🕔06.October 2017

CSM Pascani si-a trecut in cont prima victorie a sezonului, vineri, 3-2 cu AFC Odorheiu Secuiesc, intr-un meci contand pentru etapa a 7-a a Ligii 3, Seria 1. Ichim, Ignea si I. Hutanu au pus umarul la prima izbanda a tinerilor jucatori ieseni.

Victoria echipei pregatite de Danut Munteanu a fost anuntata de un jucator al carui nume te duce cu gandul in lumea filmului. Ichim Norris Constantin a deschis scorul dupa doar doua minute de la primul fluier al centralului brasovean Octavian Ciucanu. Ichim l-a invins pe Sebestyén cu un sut de la aproximativ 20 de metri (1-0).

Echipa oaspete a avut nevoie de doar zece minute pentru a reveni in joc, dupa ce Csifó István l-a surprins pe portarul Pascaniului cu o executie de la mare distanta, din lovitura libera.

Pana la pauza s-au mai inscris alte doua goluri. Pascanenii au revenit la conducere gratie lui Teodor Ignea (16), care a transformat o lovitura de pedeapsa, pentru ca Székely Ervin (44′) sa restabileasca egalitatea in urma unui corner.

Partea secunda a fost una mai cuminte in faze de poarta, gazdele punctand decisiv in momentul cand meciul se indrepta spre un rezultat de egalitate. In minutul 88, Ioan Hutanu le-a adus celor de la CSM Pascani toate punctele puse la bataie, in prima victorie pe care o inregistreaza echipa ieseana in acest sezon competitional.

CSM Pascani a terminat meciul cu un om mai putin. Un cartonas rosu venit tarziu, in prelungiri, care nu a avut urmari pe tabela de marcaj.

In celalalt joc al zilei din Seria 1, CSM Roman a remizat pe teren propriu cu Aerostar Bacau, scor 1-1. Daniel Marin a egalat pentru gazde, dupa ce Pavel deschisese scorul pentru formatia bacauana in finalul primei reprize. Totul la capatul unui joc in care romascanii au criticat aspru arbitrajul. Arbitrul Razvan Beldiman a eliminat doi jucatori de la CSM.