Bivolari trece de Belcesti cu 5-2

0 Comments 📁 Liga 5 🕔09.October 2017

Meciul de la Bivolari s-a desfasurat in conditii similare cu cele intalnite si pe restul terenurilor din judetul Iasi, acolo unde a plouat necontenit duminica, cu echipa oaspete incercand sa preia initiativa din primele minute. S-a terminat 5-2 in favoarea Bivolariului, care stopeaza astfel seria pozitiva bifata de Genotur in ultimele runde ale Ligii 5, Seria II.

Cei care au marcat primii au fost jucatorii Vointei Bivolari, in minutul 4. Avantajul gazdelor a tinut foarte putin timp, penttru ca Marian Munteanu a inscris, trei minute mai tarziu, pentru 1-1. Apoi, Penciu si Chiriac au distantat-o pe Vointa la doua goluri, iar Prajanu, autorul unei duble si Ionut Mihai au contribuit ulterior la conturarea unui scor dur pentru una dintre pretendentele la primele locuri in campionatului Seriei a II-a.

MARCATORI: Ionut Prajanu 4, 77, Lucian Penciu 62, Mihai Chiriac 65, Ionut Mihai 90/ Marian Munteanu 7, Petru Corobuta 86

Cu acest succes, Vointa Bivolari face rocada de locuri cu adversara ei directa din etapa a 8-a a Ligii 5, Seria II: 5. Vointa Bivolari 13 p, 6. Genotur Belcesti 12p. Distanta fata  de locul secund, de 6 p, este aparent insurmontabila!

Vointa Bivolari: Cismaru, Ursu, Lesniuc, Galusca, Cantoreanu, Penciu, Mihai, G. Cismaru, Rotaru, Prajanu, R. Ursu.

Rezerve: Potor, Vincze, Vl. Ursu, Burcus, Bosancu, Chiriac, Raba.

Genotur Belcesti: C. Birladeanu, Antoniu, C. Corobuta, Stoica, Dumitrascu, Anghel, Munteanu, Dorneanu, Popescu. P. Corobuta, Sirbu.

Rezerve: Formagiu, T. Birladeanu, Singepeanu, Manolache, Tarcan, Ciobanu, Pascanu.

Arbitru principal: Razvan Tomozei; arbitri asistenti: Marius Andrei Mihalachi, Claudiu Cara. Observator: Stefan Grosariu.