Miroslovesti realizeaza scorul etapei cu CSM II Pascani

0 Comments 📁 Liga 5 🕔09.October 2017

Biruinta Miroslovesti a invins la scor, 9-3, echipa a doua a Pascaniului si se inscrie in randul celor 5 formatii care se lupta in momentul de fata pentru primul loc in Seria III a Ligii a 5-a.

CLASAMENTUL SERIEI III, dupa consumarea etapei a 9-a: Progresul Deleni, Avantul Todiresti si ASS Zimbru Boureni (toate cu 21 de puncte), urmate de Biruinta Miroslovesti (20p) si Siretul Stolniceni-Prajescu (19p).

In ciuda scorului inregistrat la final, Biruinta a avut un prim sfert de ora slab in partida de pe teren propriu cu CSM II Pascani. Tinerii jucatori ai formatiei oaspete au dominat ostilitatile, dupa care s-au relaxat in mod neasteaptat, iar scorul a fost intors destul de rapid de campioana en-titre a Seriei III.

O mare parte din golurile Biruintei Miroslovesti au venit pe fondul unor contraatacuri bine gandite de mai experimentatii jucatori ai formatiei gazda.

EVOLUTIA SCORULUI SI MARCATORI

0-1, 0-2 – ambele goluri au fost reusite de Ciprian Popa, in minutele 9 si 18.

1-2, 2-2, 3-2 – Daniel Barsan (19) si Mihail Cimpoesu (36) au restabilit egalitatea. Costel Suiu a inscris in proprie poarta. Acesta a fost si scorul pauzei!

4-2 – Adrian Cornea, in minutul 48. 4-3 Valentin Parja pentru CSM II Pascani.

5-3… 9-3 – marcatori: Vasile Andriescu (62), Mihail Cimpoesu (64, 70), Vasile Andriescu (83) si Mihail Cimpoesu (87).

Biruinta Miroslovesti: Grumazescu, Tibulca, Ciubotaru, Bran, Prodan, Cornea, Apostol, Cimpoesu, Barsan, Padurariu, Andriescu.

Rezerve: Tacu, Varvara, Gospodaru, Foca, Tinei.

CSM II Pascani: Popa, Nemtanu, Ciprian Popa, Vintur, Lupu, Maciu, Cucu-Varlan, Murariu, Babata, Enea.

Rezerve: Gherasim, Istrate, Suiu, Grigore, Parja, Antal, Chiriac.

Arbitru principal: Claudiu Stefan Balan; arbitri asistenti: Andrei Bogdan Negru, Petru Aschiopoaei. Observator: Mihai Frumoasa.