Duminica pe tarla

Fotbalul judetean si povestile sale

Blog

Liga Elitelor U19, Etapa 1 | CSS Targoviste-LPS Iasi si CSM Poli Iasi-ACS Viitorul Arges Al. Duminica

0 Comments 📁 Stiri 🕔13.October 2017
Liga Elitelor U19, Etapa 1 | CSS Targoviste-LPS Iasi si CSM Poli Iasi-ACS Viitorul Arges Al. Duminica

Luni a fost stabilita componenta celor doua grupe ale Ligii Elitelor, cele doua formatii iesene – LPS Iasi si CSM Poli Iasi – fiind repartizate in Seria Est, acolo unde le mai gasim pe SC Dinamo 1948, Concordia Chiajna, SC FC Viitorul SA, Dunarea Calarasi, Juventus Bucuresti, FC Voluntari, Viitorul Arges Alexandru Duminica si CSS Targoviste.

Conform tintarului, echipa pregatita de Dorel Stafie, LPS Iasi, se va deplasa in prima etapa la CSS Targoviste, in timp ce formatia de “U19” a lui CSM Poli Iasi va intalni, pe terenul de antrenament (iarba), ACS Viitorul Arges Alexandru Duminica.

Componenta Seriei Vest: CSM Ramnicu Valcea, ACS Poli Timisoara, FC Ardealul Cluj, Centrul National de Pregatire Targu Mures, Viitorul Mihai Georgescu, CSU Craiova, ASA 2013 Targu Mures, FC Star Sport Arges, CSS Drobeta Turnu Severin, FC UTA Arad.

BRIGAZILE DE ARBITRI

CSM Politehnica Iasi – ACS Viitorul Arges Alexandru Duminica

Arbitri: Sergiu Mavriche (Bacau), Alexandru Craciun (Onesti) si Claudiu Lucani (Bacau). R1: Bogdan Ailioaie (Comanesti).

CSS Targoviste – LPS Iasi

Arbitri: Ionut Catalin Ilie (Bucuresti), Florin Liviu Burlacu (Urziceni) si Alexandru Midvichi (Bucuresti). R1: Bogdan Neculcea (Bucuresti).

PROGRAMUL

Liga Elitelor U19 se va disputa in sistem tur-retur, cu precizarea ca primele doua clasate din fiecare serie se vor califica in semifinalele competitiei.

Meciul dintre cele doua reprezentante ale Iasului este programat in penultima etapa ce va avea loc in 2017!

ETAPA 1 (14.10 – 12:00)

CSM Poli Iasi – ACS Viitorul Arges Duminica
CSS Targoviste – LPS Iasi

ETAPA 2 (21.10 – 12:00)

LPS Iasi – Concordia Chiajna
FC Voluntari – CSM Poli Iasi

ETAPA 3 (28.10 – 12:00)

CSM Poli Iasi – FC Viitorul Constanta
Dinamo Bucuresti – LPS Iasi

ETAPA 4 (4.11 – 12:00)

FC Viitorul Constanta – LPS Iasi
CSM Poli Iasi – Dunarea 2005 Calarasi

ETAPA 5 (11.11 – 12:00)

CSS Targoviste – CSM Poli Iasi
LPS Iasi – ACS Juventus Bucuresti

ETAPA 6 (18.11 – 12:00)

ACS Viitorul Arges Alexandru Duminica – LPS Iasi
CSM Poli Iasi – Concordia Chiajna

ETAPA 7 (25.11 – 12:00)

LPS Iasi – FC Voluntari
Dinamo Bucuresti – CSM Poli Iasi

ETAPA 8 (2.12 – 12:00)

CSM Poli Iasi – LPS Iasi

ETAPA 9 (10.12 – 12:00)

LPS Iasi – Dunarea 2005 Calarasi
Juventus Bucuresti – CSM Poli Iasi

Share this article with friends

No Comments

Sorry, No Comments, Yet !

There are no comments for this article at this moent, but you can be first one to leave a comment.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *