Helesteni s-a intors 3 puncte de la Halaucesti

0 Comments 📁 Liga 5 🕔15.October 2017

Viitorul 2014 Halaucesti nu a putut tine pasul cu o echipa implicata (cu sanse mici) in lupta pentru castigarea Seriei III a Ligii 5, Spicul Helesteni, intr-un meci din cadrul etapei a 10-a,in care gazdele pornisera bine, dar s-au lovit de ziua de gratie a lui Florinel Chiperi (autor al unui hat-trick).

Viitorul Halaucesti a fost echipa care a dat o replica pe masura in prima parte a jocului de la Halaucesti. Pe parcurs, insa, anii in plus ai jucatorilor echipei nou-infiintate au inceput sa isi puna din ce in ce mai mult amprenta, Halaucestiul cedand initiativa pe masura ce ne apropiam de finalul partidei.

EVOLUTIA SCORULUI

George Purcariu (Viitorul Halaucesti) a deschis scorul in minutul 10. Pana la pauza, Helesteni a egalat prin “omul meciului”, Florinel Chiperi (autor al unui hat-trick).

Reusitele de 2-4 si 2-5 au purtat semnatura lui Bogdan Sima (48) si David Haleta (62).

Burbulea a inscris celalalt gol al Halaucestiului, in conditiile in care, la pauza, in poarta Viitorului a intrat un pusti de la echipa de juniori.

Viitorul 2014 Halaucesti: Martinica, Aconstantinesei, Ciocan, Rusu, Andries, Burbulea, Bisoc, Jufa, G. Purcariu, S. Purcariu, Mihalcut.

Rezerve: Neculaies, Mihaica, Lucaci, Gurgu, Bejan, Cojocaru.

Spicul Helesteni: Gant, Chiperi, Ciobanu, Nechita, Sintoader, Onciu, Ilioaia, Matei, Sima, Fl. Chiperi, Cazacu.

Rezerve: Filia, Bortas, Haleta, Halibei.

Arbitru: Mugurel Balasa.