Victorie asteptata pentru Scanteia in meciul cu CS Ciurea

0 Comments 📁 Liga 4 🕔15.October 2017

Unirea Scanteia a obtinut, duminica, a saptea victorie a sezonului, 4-1 in fata lui CS Ciurea, intr-un meci din cadrul etapei a 9-a a Ligii 4 Iasi, in care am anticipat inca de joi faptul ca punctele vor ajunge in contul echipei clasate acum pe locul secund, la 4 puncte in spatele liderului Victoria Letcani.

In pofida faptului ca gazdele au fost net superioare celor din Ciurea, ramane totusi notabila performanta formatiei lui Mihai Constantinescu de a se tine scai de Scanteia, cu 2-1 pe tabela, scor ce s-a mentinut pana undeva prin minutul 80 al intalnirii.

Scanteia a avut avantaj de 1-0 la pauza, golurile desprinderii, de 3-1 si 4-1, venind in minutele 80 si 82.

Gabriel Ciobircianu (13), rezerva Florin Sirbu (46, 82) si Nicusor Radeanu (80) au punctat pentru echipa-surpriza a acestui campionat, in timp ce unica reusita a lui CS Ciurea a venit din partea lui Mihai Paparuz (53).

Cu acest rezultat scontat, Unirea Scanteia (27) ramane pe locul 2 in coasta Letcaniului (23), la 3 puncte de fosta campioana Unirea Mircesti.

Unirea Scanteia: Doroftei, Ilie, Lupu, Radeanu, Costinel Frij, Radu, Drinceanu, Sava, Cosmin Frij, Ciobircianu, Agapi.

Rezerve: Cicoveanu, Sirbu, Anitei, Pintilie.

CS Ciurea: Dascalescu, Ciubotariu, Anghelus, Veringa, Cretu, Paparuz, Roman, Lepadatu, Busuioc, Dumitrascu, Sucurei..

Rezerve: Roman Valentin, Plumbu.

Arbitru principal: Mihai Moisa; arbitri asistenti: Ionut Melinte, Giany Gabriel Adam.