Gloria Romanesti, la al patrulea succes consecutiv in campionatul Ligii 5, Seria II

0 Comments 📁 Liga 5 🕔16.October 2017

Gloria Romanesti si-a revenit dupa infrangerea inregistrata in compania lui AS Poly 2014 Iasi, in etapa a 5-a, reusind sa insire patru victorii in campionat. Duminica, Romanesti a invins-o pe ACS Sportul Studentesc, scor 3-1, gratie superioritatii aratate la nivelul gazonului, precum si a unor absente din randul oaspetilor.

Gloria a intrat cu avantaj la pauza, 1-0, gratie golului inscris de Silviu Ilincaru, in minutul 25.

Alex Stegariu (70) a dublat avantajul gazdelor, iar Vlad Muntianu (75) a inscris pentru 2-1.

Linistea a fost adusa in minutul 80, cand Vlad Stegariu a inscris ultimul gol al intalnirii.

ACS Sportul Studentesc Iasi a fost un adversar incomod, insa absentele, precum si conditia fizica, si-au spus cuvantul in fata mijlocasilor centrali si laterali de calitate pe care ii are Romanestiul in componenta.

Etapa urmatoare, Gloria Romanesti primeste vizita unei colege de clasament, Genotur Belcesti.

Gloria Romanesti: Armasu, Mardare, Sin, Blaga, Vrinceanu, Albesteanu, Moga, Ilincaru, Ciolan, Hanga, Mazilu.

Rezerve: Alex Stegariu, Vlad Stegariu, Teslic, Puscasu.

ACS Sportul Studentesc Iasi: Hrimiuc, Rotariu, Bita, Sandovici, Mardare, Cuzic, Flueraru, Butnarica, Dabija, Muntianu, Dragomir.

Rezerve: Bogdan Hritac.

Arbitru principal: Alexandru Agafitei; arbitri asistenti: Claudiu Mihai Georgian Cenusa, Ionut Daniel Condurachi.