Letcani nu si-a asumat niciun risc si a dat de pamant cu Baltati

0 Comments 📁 Liga 4 🕔16.October 2017

Surpriza etapei trecute, Gloria Baltati-Unirea Mircesti 1-1, l-a pus in garda pe antrenorul liderului Victoria Letcani, care nu a vrut sa isi asume niciun risc in partida de pe teren propriu cu Gloria, invingand-o la scor de tenis, 6-0. Letcani se apropie usor-usor de 50 de goluri inscrise in sezonul 2017-2018. 9 victorii, 0 remize, 0 infrangeri, 47 de goluri marcate si 12 primite – asa arata linia de clasament a nou-promovatei dupa consumarea primelor noua etape!

Silviu Pintilie (10′) a deschis balul la Letcani printr-un “cap” precis, venit in urma unei lovituri de la coltul terenului.

Victoria a mai inscris inca o data pana la pauza, prin Andy Sinescu, in minutul 35. Mijlocasul gazdelor l-a invins pe Cioltan cu o executie splendida din afara suprafetei de pedeapsa.

O alta ocazie notabila a formatiei lui Florin Croitoru i-a apartinut lui Marian Ciuta, care a inscris, insa golul a fost anulat pentru pozitie afara din joc.

In repriza a doua, Ciuta (65) a majorat scorul, 3-0, pe fondul unei gafe in defensiva adversa.

Cinci minute mai tarziu, Marincean a finalizat cu sut imparabil la coltul lung un triunghi reusit de pase (4-0).

Vlad Mocanu, proaspat intrat pe teren, si-a adus si el contributia la aceasta noua victorie clara a Letcaniului. Mocanu a inscris la prima atingere de balon.

Ultimul gol al intalnirii a venit din partea celui de-al doilea capitan al Gloriei Baltati, Dan Bucataru (87), care a marcat in proprie poarta.

Victoria Letcani: Bargan, Paiu, Tatarusanu, Dencef, Marincean, Sinescu, Onica, Pintilie, Pusca, Vatavu, Ciuta.

Rezerve: Lupascu, Corjan, Ciubotariu, Adries, Mocanu, Ciorap, Loghin.

Gloria Baltati: Cioltan, Popa, Bucataru, Ghinea, Hutanu, Surugiu, Gambuta, Iosub, Nechita, David, Hlihor.

Rezerve: Ciobanu, Ignat, Filipciuc, Tarziu, Tofan.

Arbitru principal: Valentin Burla; arbitri asistenti: Bogdan Gabriel Ciumala, Sabin Paul Marciuc.