Miroslovesti invinge la Muncel si asteapta greseala primelor trei clasate

0 Comments 📁 Liga 5 🕔16.October 2017

Biruinta Miroslovesti s-a intors victorioasa de la Viitorul Muncel, scor 3-2, in meciul de revenire a arbitrului Vlad Baban, care a fost indisponibil o perioada lunga de timp din cauza unei accidentari suferite in Cupa Romaniei.

Partida de la Muncel a fost lipsita de incidente, in conditiile in care Baban nu a fost nevoit nici macar o data sa scoata cartonasul galben. Performanta reusita si in etapa a 3-a a Ligii 4, atunci cand arbitrul iesean punea capat, fara avertisment acordat, duelului dintre Moldova Cristesti si Vointa Motca.

Cei 22 de “actori” au fost preocupati exclusiv de fotbal, echipa mai buna castigand la final. Miroslovesti ramane astfel aproape de primele trei clasate – Deleni, Todiresti, Boureni – si asteapta un pas gresit din partea acestora.

EVOLUTIA SCORULUI

Mihail Cimpoesu a deschis scorul dupa primul sfert de ora. Avantajul oaspetilor a tinut foarte putin, deoarece, la urmatorul atac, Danut Sarbu avea sa restabileasca egalitatea.

Daniel Barsan (27′) si Vasile Andriescu (40′) au ajutat-o pe Miroslovesti sa se distanteze pana la pauza.

Ultimul gol al partidei de la Muncel a fost inscris de la punctul cu var de Ciprian Vizitiu (83′).

Viitorul Muncel: Caseru, Pantoc, Pastrav, Mocanu, Vizitiu, Manea, Dominte, Tomescu, Lupu, Sarbu, G. Pastrav.

Rezerve: Gales, Zapodeanu, Buzenchi.

Biruinta Miroslovesti: Grumazescu, Cimpoesu, Ciubotariu, Tacu, Tibulca, Bran, Apostol, Padurariu, Cornea, Andriescu, Barsan.

Rezerve: Varvara, Mahu, Foca, Cojocaru, Gospodaru.

Arbitru principal: Vlad Baban; arbitri asistenti: Bogdan Teodor Muche, Ionel Anitoaei.