Prisacani trece de Tibana si se gandeste la “baraj”

0 Comments 📁 Liga 5 🕔16.October 2017

Prutul Prisacani a trecut cu 6-1 de Unirea Tibana si isi propune ca la finalul sezonului sa bifeze o noua prezenta la barajul de promovare in Liga a 4-a.

In ciuda scorului inregistrat la final, prima repriza a fost una echilibrata, cu oaspetii irosind multe dintre ocaziile create.

Gazdele au inceput sa prinda mai mult curaj in actul secund, atitudine care, coroborata cu neatentiile din defensiva adversa, a condus spre o diferenta de cinci goluri.

Antrenorul Costel Florea, la 34 de ani, este sufletul Unirii Tibana, dirijand din teren o formatie alcatuita din jucatori tineri.

De cealalta parte, la Prisacani, au fost foarte multi fotbalisti care au evoluat in trecut la Costuleni, echipa desfiintata intre timp. Experienta superioara si-a spus cuvantul in stabilirea castigatoarei.

In minutul 85 al partidei, la oaspeti a intrat fiul antrenorului-jucator – Razvan Florea (nascut in 2005!).

EVOLUTIA SCORULUI

Ciprian Rosu a deschis scorul, 0-1, in minutul 10. Cu zece minute inainte de pauza, Bogdan Nechita a restabilit egalitatea.

In doar trei minute, Ionut Iftimie (57) si Danut Adochiei (60) au dus scorul la 3-1.

Prutul Prisacani a mai inscris in trei randuri pana la final, prin Alexandru Bulai (78), Ionut Iftimie (89) si Renato Doaca (6-1).

Prutul Prisacani: Alecsandrescu, Cazacu, Iacob, Nechita, Dascalescu, Zama, Adochiei, Dragan, Bulai, Vasilache, Serbanoiu.

Unirea Tibana: Sovea, M. Rosu, C. Rosu, Atodiresei, Moraru, Silion, Ivan, Ciucalau, Florea, Beni Ivan, Gore.

Arbitru principal: Radu Damian; arbitri asistenti: Petru Aschiopoaei, Adrian Ionut Manolachi.