Vointa Bosia a obtinut prima victorie a sezonului

0 Comments 📁 Liga 5 🕔16.October 2017

Vointa Bosia a avut nevoie de noua etape pentru a sparge gheata in campionatul Ligii 5, Seria I. Bosia a invins-o, acasa, pe Astra Raducaneni, penultima clasata, scor 2-0, si a trecut in clasament peste adversara ei directa si AS Ciurbesti, ambele ramase fara victorie si dupa consumarea acestei etape.

Prima repriza a fost una echilibrata, in care ambele formatii au avut situatii bune de a inscrie. Cu toate acestea, echilibrul s-a mentinut pana in minutul 60, cand Cornel Cracana a deschis scorul pentru Vointa.

Acelasi Cracana, in al patrulea minut de prelungire, a stabilit scorul final, 2-0 in favoarea Bosiei.

Vointa Bosia a evoluat in inferioritate numerica din minutul 69, dupa ce Ionut Paveliuc a primit al doilea cartonas galben pentru un hent.

Derby-ul suferintei a avut si un moment in care una dintre arbitrele asistente l-a ajutat pe centralul Claudiu Balan sa ia decizia corecta. Astra Raducaneni a primit o lovitura de pedeapsa, insa decizia a fost intoarsa de una dintre asistente si Vointa Bosia-Astra Raducaneni s-a incheiat 2-0.

Vointa Bosia: Gaina, Paveliuc, Andrei, Butnarasu, Amariei, Marton, Ursu, Ciubotariu, Corduneanu, Cibotariu.

Rezerve: Turcanu, Hlibocianu, Tuca, Mihalache, Ivanov, Cracana, Adascalitei.

Astra Raducaneni: Alupoaei, Chetrosanu, Silion, Berbecaru, A. Alupoaei, R. Alupoaei, Dobrin, Vudele, Chitariu, Ionel, Melinte.

Rezerve: Mandrila, Visan, Zota, Apetrei, Faraon, Mavroian.

Arbitru principal: Claudiu Stefan Balan; arbitri asistenti: Diana Badarau, Paval Oana Enachi Saviuc.