LIVETEXT | Flacara Erbiceni-Unirea Ruginoasa 0-0

*actualizati in mod constant pagina pentru a primi in timp real noi informatii de la Erbiceni

DESFASURAREA PARTIDEI

Final. 0-0

90. Florea este inlocuit de Mircia.

89. Galbene pentru Gucianu si Florea.

88. Scapa si Ungureanu singur cu Daniliuc, situatie similara cu cea in care s-a aflat Cretu mai devreme, dar isi inchide unghiul si nu poate finaliza.

87. Ungureanu, aproape sa prinda vinclul dupa un sut venit de pe stanga.

85. Cretu scapa singur cu Dulcianu, dar este blocat de portarul oaspetilor. Apoi isi face culoar de sut si trage pe langa.

81. Dubla inlocuire la oaspeti: Hamciuc si Parlog, au iesit Tibulca si Ed. Dulcianu.

80. Calmatui reia cu capul, scoate Daniliuc. Apoi un nou corner, Caragea scapa singur cu Daniliuc, care lasa un picior in spate si blocheaza mingea de 0-1!

76. Carare bate imprcabil un corner de pe dreapta, Stefanita apare pe coltul lung si trece pe langa o reluare care ar fi adus primul gol al intalnirii.

74. Meci din ce in ce mai echilibrat la Erbiceni, acolo unde ne indreptam spre o remiza alba.

70. Ungureanu este blocat in momentul sutului, intr-o situatie buna de a marca!

67. Stefanita apare pe bara a doua si reia cu capul pe langa, la o faza fixa a Flacarei.

66. Au trecut norii de ploaie ce amenintau Erbiceniul.

65. Golul pluteste in aer in aceste momente.

64. Cretu, sut din 16 m pe portarul Marius Dulcianu.

60. Nervii incep sa isi spuna cuvantul pe masura ce avansam in meci. Timpul nu mai are rabdare cu echipa vizitatoare, care a venit sa castige la Erbiceni dupa acel 1-1 inregistrat cu Sinesti, etapa trecuta.

56. Inceput moale de repriza a doua pentru echipa care a dominat ostilitatile in primele 45 minute.

53. Vine o noua ocazie importanta a Erbiceniului, cu acelasi Cretu in postura de finalizare.

52. Cretu trimite un sut aproape de bara din stanga lui Dulcianu.

49. Intra Stefanita la gazde.

47. Ne paste o ploaie de toata frumusetea la Erbiceni, dupa o prima repriza cu soare.

12:54. Incepe repriza a doua!

45. Se intra la pauza cu acelasi scor cu care am inceput, 0-0!

37. Ungureanu il intinde pe Daniliuc cu un sut foarte frumos (voleu), ce se indrepta spre coltul lung!

36. Urmeaza o perioada cu mai mult calm, semn ca nici Ruginoasa nu sta foarte bine din puct de vedere fizic dupa un forcing soldat cu multe ocazii la poarta lui Daniliuc.

33. Meci foarte bun facut de Davidoaia in flancul drept.

30. Cretu reia cu capul din 8 metri pe Dulcianu.

30. Erbiceni este dominata la toate capitolele in aceste minute. A pierdut mijlocul terenului in fata unei linii de 5 oamenii propusa de Cerneutanu.

27. Luft al lui Iordache, Ungureanu trage din interiorul careului direct in Daniliuc.

26. Davidoaia, aproape sa fructifice o combinatie blitz cu Ungureanu. Este blocat in cele din urma!

25. Momente in care Ruginoasa risca foarte mult in atac, aruncandu-se cu multi jucatori in jumatatea adversa.

20. Florea face varza apararea adversa si intoarce in 11 metri pentru Ungureanu, care trage pe directia portarului. Daniliuc intervine si la sutul din unghi al lui Davidoaia.

19. Ungureanu rascheteaza o minge centrata bine de pe dreapta de Davidoaia. Joc dechis la Erbiceni, cu Flacara contand mult pe contraatac.

14. Erbiceni este echipa mai periculoasa in fata portii. Gucianu, la finalizare, sut pe langa bara din dreapta!

13. Urmeaza un nou sut, de aceasta data in cros, care trece pe langa buturile lui Dulcianu.

11. Ruginoasa are initiativa in atac, evoluand doar cu trei oameni pe linie in fata singurului atacant al Flacarei, Marian Cretu.

8. Gucianu trage defectuos intr-o minge balbaita de defensiva oaspetilor!

7. Calmatui apare la o noua centrare expediata de Ungureanu, Daniliuc iar la post!

6. Ungureanu centreaza din lovitura libera, cap moale al lui Enache pe directia portarului.

5. Urmeaza un corner de pe dreapta pentru Erbiceni, Dulcianu retine mingea centrata plouat spre a doua bara.

3. Start avantat in atac al Ruginoasei, insa momentan fara ocazii la poarta tanarului Razvan Daniliuc.

12:02. Incepe meciul!

Arbitru principal: Gabriel Mihuleac; arbitri asistenti: Tudor Claudiu Cornea, Ionut Melinte. Observator: Cornel Popa.