Recolta Contesti paraseste ultimul loc in Seria III, dupa 5-1 cu Halaucesti

0 Comments 📁 Liga 5 🕔22.October 2017

Recolta Contesti a reusit sa obtina prima victorie in acest sezon, scor 5-1 in fata Viitorului Halaucesti, rezultat prin intermediul caruia paraseste pentru moment ultima pozitie in clasamentul Ligii 5, Seria III, in detrimentul Unirii Alexandru Ioan Cuza.

EVOLUTIA SCORULUI SI MARCATORI

Ioan Chiperi (9′) a deschis scorul la putin timp dupa primul fluier al centralului Petru Sofrone. Gol venit in urma unei lovituri de la coltul terenului. Cinci minute mai tarziu, Florin Nistor a dublat avantajul gazdelor, 2-0, in ciuda faptului ca echipa sa evolua cu un om mai putin pe teren (din cauza unei accidentari).

Acelasi Florin Nistor, in minutul 30, a finalizat o actiune colectiva de joc a Recoltei Contesti.

Scorul primei parti a fost stabilit de Adrian Samson, in minutul 39.

In repriza a doua s-au mai inscris alte doua goluri, cate unul la fiecare poarta. Razvan Jufa a redus din diferenta, in minutul 41, pentru ca Daniel Olaru sa incheie recitalul Contestiului cu un lob peste portarul Halaucestiului, livrat de la mijlocul terenului.

Recolta Contesti: Bran, Chiperi, Lazaroaia, Nistor, Miron, Fl. Nistor, Pristavu, Mihaila, Olaru, Samson, Pascanu.

Rezerve: Artenie, Potolinca, Grigorut, St. Mihaila.

Viitorul 2014 Halaucesti: Gurgu, Rusu, Aconstantinese, Omusoru, Bisoc, Jufa, S. Purcaru, Niculaes, Andries, Burbulea, Purcariu.

Rezerve: Lucaci, Ciocan, COjocaru, Fl. Niculaes, Mihalcut.

Arbitru principal: Petru Marius Sofrone; arbitri asistenti: Andrei Bogdan Negru, Bogdan Bucur. Observator: Stefan Vasilescu.