Boureni pierde suprinzator la Harmanesti si pica pe 3 in clasamentul Ligii 5, Seria III!

0 Comments 📁 Liga 5 🕔23.October 2017

ASS Zimbru Boureni nu a putut tine pasul in aceasta etapa cu Avantul Todiresti, care a castigat la “masa verde” deplasarea de la Unirea Alexandru Ioan Cuza si s-a distantat in fruntea clasamentului. Boureniul a pierdut cu 3-1 la Harmanesti si a picat pe ultimul loc de pe podium, in timp ce, pe locul secund, se afla Progresul Deleni (2-2, acasa, cu Viitorul Muncel).

EVOLUTIA SCORULUI SI MARCATORI

Pe parcursul celor 90 de minute, centralul iesean Vlad Baban a aratat un singur cartonas galben. Claudiu Anton a fost avertizat pentru simulare.

Partida de la Harmanesti a fost una de 2 pauza/ 1 final, dupa ce decarul oaspetilor (Adrian Mandea) a reusit sa deschida scorul in minutul 31.

Actul secund le-a apartinut insa celor de la Romwatt Harmanesti, care au intors scorul dupa reluare. Alexandru Graur (57) si Mihael Bocan, autorul unei duble, au deturnat toate punctele spre Romwatt Harmanesti, echipa care se apropie usor, usor de mijlocul clasamentului Seriei III.

Romwatt Harmanesti: Mihalache, Graur, Andriescu, Andrei, Roznovat, Diaconescu, Crismariuc, Bocan, Anton, Petrea-Ioneasa, Tudosa.

Rezerve: Florea, Istrate, M. Dominte, I. Dominte, Oprea, Cotovanu.

ASS Zimbru Boureni: Asmarandei, Mandea, Jipa, Columban, Iacobuti, Mihaies, Pal, V. Jipa, Grigoras, Nica, Neculai.

Rezerve: Filote, Aghiorghiesei, Besleaga, Diaconu, M. Besleaga.

Arbitru principal: Vlad Baban; arbitri asistenti: George Macovei, Teodor Mihai Axinie. Observator: Tiberiu Stefanescu.