Amical reusit intre cele mai bune echipe ale Iasului, CSM Poli si Stiinta Miroslava

0 Comments 📁 Stiri 🕔31.October 2017

CSM Politehnica Iasi a invins-o pe CS Stiinta Miroslava, scor 3-1, intr-un meci de verificare disputat pe terenul central care i-a adus fata in fata pe Flavius Stoican si Adrian Kerezsy, de aceasta data in postura de adversari.

In primul “11” aliniat de Flavius Stoican s-au strecurat jucatori mai putin utilizati in campionatul Ligii 1, printre acestia numarandu-se si fundasul lateral Bogdan Balint, chemat de la echipa de “U19” a lui CSM Poli. In partea secunda, imediat dupa ce Cisse a semnat dubla, pe teren a intrat un alt junior – Zaharia.

Scorul a fost deschis de Danu Spataru, cu putine momente inainte de finalul primei reprize.

Apoi, intr-un interval de mai putin de zece minute, Cisse a transformat in gol pasa primita de la Tiago (48), urmata de o centrare precisa venita din gheata autorului primului gol, Danu Spataru (55′).

Lista marcatorilor a fost inchisa de Cosmin Nemtanu.

CSM Politehnica Iasi: Koselev, Tiago, Moisi, Jagodinskis, Balint, Chelaru, Vremea, Danale, Stefanescu, Spataru, Cisse.