LIVETEXT | Viitorul Lungani-Unirea Ruginoasa 1-3

0 Comments 📁 Liga 4 🕔04.November 2017

*actualizati constant pagina pentru a primi informatii in timp real de la Lungani.

Desfasurarea partidei

90. Nu se mai intampla nimic notabil la Lungani, iar Valentin Burla pune capat partidei!

81. Zece minute si pentru Dulhac (Ruginoasa), iese Nenita!

80. Se joaca mai mult la trecerea timpului, fara faze importante de poarta. Soarta punctelor a fost decisa in debutul partii a doua.

75. Ruginoasa conteaza mai mult pe contraatacuri in aceste minute de final, cand jucatorii Viitorului Lungani, cu putine exceptii, sunt storsi de energie.

69. Urmeaza un atac periculos purtat prin Ungureanu, care incearca pasa spre Enache, blocat in 8 metri!

67. A doua inlocuire la oaspeti: Roiu, iese Adrian Caragea.

60. Tibulca este inlocuit de Florea, la oaspeti.

58. Joc foarte deschis, cu atacuri la ambele porti. Lunganiul nu mai are nimic de pierdut la acest scor!

54. Deranj mare in defensiva echipei lui Paul Codru in startul reprizei a doua. Cel putin trei faze in care fundasii Lunganiului au fost depasiti.

49. Urmeaza o pasa in adancime in flanc pentru Enache, care il vede demarcat pe Ungureanu la coltul lung si paseaza pentru 1-3!

48. Ungureanu inscrie, dar golul este anulat pentru o presupusa pozitie de ofsaid, contestata de Ruginoasa.

12:58. Se reia meciul!

45+2. Finalul primei reprize, 1-2.

45. 2 min de prelungire

43. Vine replica Ruginoasei, cu Nenita servindu-l ideal pe Enache in fata portii, reluare defectuoasa cu latul din 6 metri!

40. Finalul de prima repriza le apartine celor din Lungani, care pun presiune prin doua faza fixe.

35. Alexa greseste grav in aparare, pasand spre un adversar, care scapa singur spre poarta, Dulcianu isi lasa piciorul stang in spate si evita golul egalizator!

33. Jucatorii Ruginoasei fragmenteaza jocul la adapostul acestui avantaj minim inregistrat pe tabela.

30. Joc incalcit, cu un plus de posesie pentru echipa lui Paul Codru. Corner pentru gazde de pe partea stanga, ramas fara urmari la poarta aparata de Dulcianu.

22. Ungureanu il angajeaza excelent pe Nenita, care scapa singur cu portarul si nu mai rateaza. Lob splendid pentru primul sau gol de la venirea la Ruginoasa! 1-2!

18. Momente mai bune ale Lunganiului, care ameninta poarta lui Dulcianu din nou prin Matcaboje. Septarul Viitorului patrunde in careu si finalizeaza defectuos!

14. Berezovschi trimite putin peste transversala o minge din lovitura libera (30 metri).

11. Pe contraatac, Nenita trage peste bara, singur cu portarul advers!

10. Vine un sut din unghi al lui Matcaboje, salveaza Dulcianu. Din cornerul rezultat, Berezovschi apare la finalizare si inscrie din interiorul careului. 1-1!

9. Un prim atac periculos si al gazdelor, blocat de portarul Marius Dulcianu!

6. 11 metri evident obtinut de Nenita. Ungureanu transforma pentru 0-1!

4. Ruginoasa incearca sa isi impuna jocul inca din debutul intalnirii.

12:04. Incepe meciul de la Lungani!

Arbitru principal: Valentin Burla; arbitri asistenti: Cosmin Ciuban, Paul Cojocaru. Observator: Cornel Popa.