Victorie zdrobitoare a liderului in deplasarea de la Barnova

0 Comments 📁 Liga 4 🕔05.November 2017

Victoria Letcani si-a mentinut ritmul (medie 5 goluri per meci) si in deplasarea de la Stejarul Barnova, scor 5-0, demonstrand ca este mai pregatita ca oricand de derby-ul ce va avea loc peste fix o saptamana in propriul fief: Victoria Letcani-Unirea Mircesti, etapa a 13-a.

Golurile echipei antrenate de Florin Croitoru au fost marcate de Bogdan Baboi (24′), Andy Sinescu (46′), Mihai Vatavu (59′) si Costel Mocanu (77′, 79′).

Jocul a fost dominat cap-coada de echipa vizitatoare, singurul moment mai delicat la poarta Letcaniului inregistrandu-se cu cinci minute inainte de finalul primei reprize, atunci cand Ciprian Bargan a scos fantastic un sut expediat spre vinclu.

Repriza secunda a debutat cu reusita cu Andy Sinescu, din secunda 40, in timp ce ultimele doua goluri ale Victoriei au venit ca un cadou din partea portarului de conjunctura al Barnovei, Petronel Rusu.

In ciuda diferentei de scor, meciul a fost unul presarat de duritati ale echipierilor Stejarului, care au si incasat patru avertismente din partea arbitrului Vlad Trifan.

Victoria Letcani a obtinut astfel cea de-a 12-a victorie consecutiva in campionat, acolo unde conduce autoritar cu 60 de goluri inscrise si la nu mai putin de 7 puncte distanta fata de Unirea Mircesti. Campioana Unirea Mircesti este si urmatorul adversar pe care il va intalni Letcaniul in campionat!

Stejarul Barnova: Rusu, Filip, Vieru, Petria, Mititelu, Baciu, Huma, Hutu, David, G. Andriescu, Al. Andriescu.

Rezerve: R. Mititelu, Croitoru, Bratianu, Dianu, Dita, Nechifor, Dumitrascu.

Victoria Letcani: Bargan, Nutu, Baboi, Pintilie, Marincean, Dencef, Pusca, Sinescu, Tatarusanu, Vatavu, Onica.

Rezerve: Lupascu, Loghin, Mocanu, Ciorap, Ciubotariu, Corjan, Paiu.

Arbitru principal: Vlad Trifan; arbitri asistenti: Adrian Condurache, Cosmin Ungureanu. Observator: Stefan Rotarascu.