Vointa Voinesti a bifat primul tur al Cupei cu o victorie la scor de neprezentare

0 Comments 📁 Stiri 🕔06.November 2017

Vointa Voinesti si Prutul Prisacani au dat piept in prima etapa a Cupei Romaniei (faza judeteana Iasi), intr-un meci in care echipa care a stiut sa profite de avantajul vantului a avut castig de cauza si a obtinut calificarea mai departe.

Confruntarea de la Voinesti a fost decisa imediat dupa pauza, atunci cand golurile Vointei au fost prefatate de un sut al capitanului expediat direct din lovitura de incepere. Portarul Prutului a retinut cu dificultate, evitand pentru moment deschiderea scorului.

Dupa alte doua minute, un nou sut de la distanta a fost respins de Dragan direct in piciorul atacantului Vointei, Dobreanu (48′), care a punctat pentru 1-0.

O degajare a goalkeeperului Marian Pavel a dus scorul la 2-0. Pavel (52′) a profitat de vant si a inscris din poarta in poarta!

Nemaiavand nimic de pierdut, Prutul a riscat mult in atac, lasandu-le adversarilor spatii generoase de manevra. In aceste circumstante, Marius Dobreanu a realizat dubla, scor 3-0.

Pe banca de rezerve a oaspetilor au luat loc delegatul, o domnisoara si un singur jucator de rezerva.

Vointa Voinesti: Pavel, Crivoi, Odobasa, Marin, Artene, Scafaru, Signea, Dobreanu, Stan, Hriscu, Antoci.

Rezerve: Crup, Z. Cozma, I. Cozma.

Prutul Prisacani: Dragan, Cazacu, Anton, Margina, Vasilache, Dascalescu, Zama, Iacob, Popa ,Bulai, Alexandrescu.

Rezerva: Dodan.

Arbitru principal: Catalin Lamatic; arbitri asistenti: Alexandru Agafitei, Petru Aschiopoaei. Observator: Ion Apetroaiei.