CSM Pascani-Valea Marului 5-3. 7 puncte in 3 etape pentru pascaneni!

0 Comments 📁 Liga 3 🕔10.November 2017

CSM Pascani este intr-o revenire clara de forma in campionatul Ligii a 3-a, Seria 1, acolo unde a reusit sa lege nu mai putin de trei meciuri fara infrangere. In acest interval a fost consemnata si o premiera in 2017/2018 pentru trupa lui Danut Munteanu: doua victorii consecutive si un total de 12 goluri inscrise in ultimele doua etape, in conditiile in care tinerii fotbalisti struniti de fostul mare jucator al Iasului marcasera numai 6 goluri in primele 9 jocuri!

Astazi, pascanenii au trecut cu 5-3 (2-1) de o alta formatie aflata in suferinta, Avantul Valea Marului, intr-un meci transat de CSM pana in minutul 67, cand gazdele au profitat de eliminarea unui jucator advers (56′), punctand de doua ori intr-un interval foarte scurt de timp.

EVOLUTIA SCORULUI SI MARCATORI

Lorenzo Ungureanu a deschis scorul foarte devreme, la aproximativ 4 minute distanta de primul fluier al centralului romascan Marius Diaconu.

Jurgen Tushkan a restabilit egalitatea, in minutul 22.

Gazdele au reusit sa intre la pauza in avantaj, dupa ce Teodor Ignea a transformat o lovitura de pedeapsa.

Din minutul 56, CS Avantul Valea Marului a evoluat in inferioritate numerica.

Ioan Hutanu a dus scorul la 3-1, trei minute mai tarziu.

Soarta celor 3 puncte a fost decisa, la mijlocul reprizei secunde, cand David Balasa (66′) a inscris pentru 4-1.

Balasa a realizat dubla, in minutul 75.

Ultimul cuvant le-a apartinut galatenilor, care au inscris prin Adrian Anastasie (87, pen. 90+1).

Acest rezultat o ajuta pe CSM Pascani sa treaca pe loc neretrogradabil si sa faca rocada cu AFC Odorheiu Secuiesc, care are acelasi numar de jocuri, 11, cu formatia ieseana. Maine, de la aceeasi ora 14:00, se vor disputa si celelalte sase partide ale etapei a 12-a din Seria 1.