Viitorul Halaucesti a inregistrat a saptea infrangere consecutiva

0 Comments 📁 Liga 5 🕔13.November 2017

Viitorul Halaucesti a suferit cea de-a saptea infrangere consecutiva in campionatul Ligii 5, Seria III, scor 7-3 in fieful liderului Avantul Todiresti. In ciuda rezultatului consemnat, oaspetii amintesc despre niste probleme de arbitraj ce ar fi aparut pe parcursul intalnirii, pe fondul carora Todirestiul si-ar fi luat “avant” in drumul catre o victorie scontata, daca e sa ne uitam peste situatia din clasament a celor doua formatii: Todiresti, lider cu 29 de puncte, in timp ce Viitorul 2014 Halaucesti ocupa penultima pozitie in clasament, avand tot atatea puncte acumulate, 6, cat “lanterna rosie” Recolta Contesti.

Alte rezultate consemnate in prima etapa a returului in Liga 5, Seria III:

• ASS Zimbru Boureni – Noua Generatie Topile 1-1
  • Romwatt Harmanesti – CSM II Pascani 0-3 (masa verde)
  • Recolta Contesti – Viitorul Muncel 1-4
  • Spicul Helesteni – Siretul Stolniceni-Prajescu 10-1
  • Progresul Deleni – Biruinta Miroslovesti 1-0

EVOLUTIA SCORULUI SI MARCATORI

Scorul a fost deschis in minutul 10 de catre Catalin Buzatu.

La mijlocul reprizei, Todiresti s-a distantat la doua goluri cu ajutorul aceluiasi jucator.

Scorul pauzei, 2-1, a fost stabilit de Razvan Jufa.

Avantul Todiresti a rezolvat meciul in primele 15 minute ale reprizei secunde, atuncai cand Ioan Alexandru Buzatu (49′) a refacut avantajul, urmat de Mihai Girbea (52′), Catalin Buzatu (autor nu mai putin de patru goluri, el inscriind si pentru 7-1) si Ionel Buzatu (59′).

Replica de final le-a apartinut oaspetilor, care au redus din diferenta prin acelasi purtatorul tricoului cu numarul 11, Razvan Jufa (hat-trick).

PROBLEME DE ARBITRAJ RECLAMATE DE OASPETI

Avantul Todiresti: Tudurache, Pislariu, Pavalusca, Murariu, Suingiu, I. Buzatu, C. Buzatu, A. Tudurache, Girbea I. Al. Buzatu, B. Buzatu.

Rezerve: Balmus, Gh. Buzatu, Apostol.

Viitorul 2014 Halaucesti: Martinica, Ciocan, Bisoc, Mihalcut, Purcariu, Neculaes, Omusoru, Jufa, Purcaru, Andries, Gavrilescu.

Rezerve: Bejan, Lucaci, Cojocariu, Antoane, Aconstantinese.

Arbitru principal: Emanuel Dandu; arbitri asistenti: Andrei Macarie, Ionut Mitu. Observator: Ioan Bartolomeo.