LIVETEXT | Gloria Bals – Unirea Ruginoasa 0-2

*actualizati (refresh, F5) pagina pentru a primi noi informatii de la Bals.

DESFASURAREA INTALNIRII

90+2. Final.

89. Enache este inlocuit de Eduard Dulcianu.

88. Enache primeste in careu si il serveste ideal pe Parlog, care pune latul pentru 0-2!

84. Pandaru scoate o lovitura libera de la marginea careului Ruginoasei. Se executa modest, pe directia lui Dulcianu.

82. Ungureanu si Parlog, aflat pe respingere, trec pe langa majorarea scorului.

78. Ruginoasa se joaca cu focul in aceste ultime minute, la adapostul unui avantaj fragil.

75. Este randul lui Parlog sa traga peste poarta lui Ibrian, de la 18-19 metri!

69. Ungureanu, cu un nou sut peste transversala!

66. A doua inlocuire la Ruginoasa: Amarinei pentru Caragea.

65. Ibrian scoate de la radacina barei o minge trimisa din afara careului de Caragea.

63. Ungurenu nu gaseste sutul castigator, de la 25-30 metri. O noua executie din cadere pentru golgeterul Ligii a 4-a!

60. Parlog intra in locul lui Roiu, la Unirea.

58. Ungureanu trimite in bara pentru a doua oara. Sut din cadere direct in stalpul din stanga lui Ibrian. A treia bara in contul Ruginoasei!

55. Enache incearca sa ii puna probleme lui Ibrian cu o minge lobata de la 25 metri, peste bara!

53. Se joaca cu preponderenta in jumatatea gazdelor.

50. Ruginoasa incearca sa marcheze alte goluri in partea secunda, pentru a-si securiza victoria.

13:00. Se reia jocul!

PAUZA.

45. Ungureanu deschide scorul dintr-un penalty dictat de Vlad Baban.

44. Florin Trofin expediaza un sut sub bara, Marius Dulcianu impinge in picioare si scoate fantastic de acolo, cu pretul unei lovituri de colt.

42. Davidoaia patrunde in careu cu mingea la picior, dar este deposedat in ultimul moment de un aparator advers. Oaspetii solicita fault si implicit 11 m, Babab lasa jocul sa continue.

38. Ungureanu bate in transversala o lovitura libera scoasa de Roiu, de la 18 metri. A doua bara pentru Ruginoasa!

36. Ungureanu bate o lovitura libera spre Miron, care deviaza la radacina barei in bratele portarului, si de aceasta data pe faza!

34. Enache reia moale cu capul o minge inalta trimisa de Ungureanu. Atacantul Ruginoasei a fost surprins un pic prea in fata si nu a avut forta sa ii imprime balonului mai multa tarie.

31. Ungureanu primeste in careu de la Enache, intarzie momentul finalizarii si trage mult alaturi.

30. Ruginoasa domina din toate punctele de vedere, insa golul se lasa asteptat.

23. Enache, din nou singur cu portarul, angajat de Florea, il inchide Ibrian! Din cornerul rezultat, Caragea incearca sutul din 8 metri, dar se loveste de opozitia fundasilor adversi.

22. Florea isi face bine mingea pe sut de la aproximativ 20 m, insa trage pe directia lui Viorel Ibrian!

20. Ruginoasa isi preseaza adversarul de minute bune, fortand deschiderea scorului.

15. Nornita reia cu capul in stalpul portii o minge centrata periculos de pe stanga de Enache!

12. Enache scapa singur cu Ibrian, din pasa lui Ungureanu, dar este blocat de portarul gazdelor!

10. Zece minute echilibrate, cu cateva incercari ofensive ale trupei lui Costel Cerneutanu.

7. Portarul Marius Dulcianu se accidenteaza usor in duel cu Pandaru, dar isi revine dupa cateva momente.

3. Situatie de poarta si pentru gazde, ramasa fara urmari notabile.

1. Un prim sut expediat spre poarta Balsului, insa departe de tinta.

12:03. Incepe meciul de la Bals!

Arbitru principal: Vlad Baban; arbitri asistenti: Andrei Bogdan Negru, George Macovei. Observator: Valerica Lungu.