Gloria Baltati incheie cu o noua victorie “turneul” de la Targu Frumos

0 Comments 📁 Liga 4 🕔19.November 2017

Gloria Baltati a obtinut al treilea succes consecutiv pe terenul “Neculai Ratoi” din Targu Frumos, ispasindu-si suspendarea cu maximum de puncte in compania urmatorilor adversari: Moldova Cristesti (4-2), Vointa Motca (5-0) si, duminica, 4-2 in fata lui CS Ciurea.

Meciul a debutat cu o ocazie mare de gol in dreptul formatiei gazda, venita la un sut naprasnic, din marginea careului, care a izbit bara portii aparate de Silviu Dulcianu.

In minutul 32, Samir Hlihor a scapat singur cu goalkeeperul celor de la Ciurea si, din a doua incercare, a reusit sa deschida scorul.

Dupa doar trei minute, acelasi Hlihor a semnat dubla, 2-0, oferindu-i Gloriei un avantaj consistent la pauza.

Gazdele nu s-au oprit in repriza secunda, marcand alte doua goluri prin Alex Hutanu (62′) si Hlihor, autorul unui hat-trick. Ultimul gol al intalnirii a fost marcat printr-un sut pe sub portarul Dulcianu.

Pana la finalul partidei, atat Gloria Baltati, cat si CS Ciurea, au avut alte oportunitati bune de a inscrie. Ciurea, in special prin Paul Raianu, a fost aproape sa reduca din diferenta dupa un lob incercat peste portarul Andrei Cioltan.

Echipa lui Dragos Florea se afla la doar 3 puncte distanta de locul 6, ocupat in acest moment de CS Tomesti. Baltatiul da piept cu Stejarul Sinesti (deplasare) in ultima etapa a turului de campionat.

Gloria Baltati: Cioltan, Ciobanu, Gambuta, David, Iosub, Popa, Hlihor, Surugiu, Hutanu, Nechita, Nicuta.

Rezerve: Ailiesei, Mihai, Bulai, Tarziu, Filipciuc.

CS Ciurea: Dulcianu, Savin, Cimpoi, Mertic, Baciu, Macovei, Tiron, Cretu, Manea, Danciu, Busuioc.

Rezerve: Dascalescu, Roman, Ciubotariu, Raianu.

Arbitru principal: Sebastian Spaiuc; arbitri asistenti: Ionut Melinte si Catalin Ioan Chislea. Observator: Petronela Anitoaei.