Remiza echitabila la Sinesti intre Stejarul si Gloria Baltati

0 Comments 📁 Liga 4 🕔26.November 2017

Stejarul Sinesti si Gloria Baltati s-au ales cu cate un punct, scor 1-1, dupa consumarea etapei a 15-a a Ligii a 4-a Iasi.

Ostilitatile de la nivelul gazonului au ascuns o oarecare rivalitate intre cele doua grupari, pe fondul unui echilibru ce a persistat pe tabela pana spre final. Am consemnat ocazii importante atat la poarta lui Ursache, cat si la buturile lui Cioltan.

In minutul 85, Sinestiul dadea impresia ca s-a desprins in castigatoare dupa golul inscris de Marian Varlan.

Numai ca, inainte ca arbitrul principal Cosmin Roman sa indice minutele de prelungire, Ionut Surugiu a restabilit egalitatea si Stejarul Sinesti-Gloria Baltati s-a incheiat nedecis, scor 1-1.

Stejarul Sinesti incheie turul pe pozitia a 6-a in clasament, cu 22 de puncte, in timp ce Gloria Baltati se afla trei locuri mai jos, cu un deficit de doua puncte fata de adversarul direct din aceasta etapa.

Stejarul Sinesti: Ursache, Caras, Nare, Pasniciuc, Holicov, Alexii, Tanase, Paftala, Varlan, Cara, Gafton.

Rezerve: Vieru, P. Paftala, Manolache.

Gloria Baltati: Cioltan, Zanga, Popa, Nicuta, Iosub, Hutanu, Gambuta, Hlihor, David, Surugiu, Nechita.

Rezerve: Ailiesei, Ignat, Bulai, Filipciuc, Mihai Alexandru.

Arbitru principal: Cosmin Roman; arbitri asistenti: Bogdan Gabriel Ciumala, Dragos Maftei. Observator: Dumitru Paraschiv.