Scanteia pune capat seriei de trei infrangeri, 3-1 cu Steaua Magica in ultima etapa a turului

0 Comments 📁 Liga 4 🕔26.November 2017

Unirea Scanteia a reusit sa treaca peste cele trei insuccese consemnate la Mircesti, cu Erbiceni si la Letcani, invingand-o pe Steaua Magica, scor 3-1, in ultima etapa a turului de campionat. Formatia antrenata de Gabriel Tacutanu incheie turul in obiectiv, pe locul 5, la doar doua puncte de Unirea Ruginoasa si, respectiv, trei lungimi de Unirea Mircesti si Flacara Erbiceni.

EVOLUTIA SCORULUI SI MARCATORI

Victoria Scanteii a fost obtinuta in ultimul sfert de ora, dupa ce oaspetii reusisera sa restabileasca egalitatea in primele zece minute ale reprizei secunde.

Cosmin Frij a deschis scorul pentru Scanteia, dupa ceva mai bine de jumatate de ora de la primul fluier al arbitrului Razvan Tomozei. Acesta avea sa fie, de altfel, si unicul gol al primei parti.

Dupa pauza, mai exact in minutul 55, Razvan Costin a inscris pentru 1-1.

Lucian Radu (73′) a readus-o pe Unirea in avantaj, iar, capitanul Gabriel Ciobircianu, cinci minute mai tarziu, a securizat victoria echipei care s-a aflat saptamani intregi pe podiumul Ligii a 4-a.

Pe parcursul celor 90 de minute, Tomozei a impartit doar trei avertismente: doua pentru jucatorii echipei gazda si unul singur pentru oaspeti.

Unirea Scanteia: Doroftei, Ilie, Lupu, Frij, I. Radeanu, Radu, Sirbu, Sava, Ilisei, Ciobircianu, Agapi.

Rezerve: Cicoveanu, Tacutanu, Manolachi.

Steaua Magica: Movila, Zaharia, Corlatianu, Ciubotariu, Capraru, Oncica, Tataru, Popa, Costin, Lucan, Andries.

Rezerve: Tofan, Maidan, Asavei, Chiriac.

Arbitru principal: Razvan Tomozei; arbitri asistenti: Teodor Mihai Axinie, Ana Maria Rosu. Observator: Vlad Ciobanu.