Erbiceni trece de Baltati si ramane pe podiumul Ligii a 4-a

0 Comments 📁 Liga 4 🕔11.December 2017

Flacara Erbiceni s-a impus cu scorul de 4-1 in partida de pe teren propriu cu Gloria Baltati, reusind astfel sa ramana pe podiumul Ligii a 4-a, cu acelasi numar de puncte cu Unirea Mircesti si unul mai mult fata de Unirea Ruginoasa.

Mihai Ciobotaru a repetat figura din deplasarea de la Motca (5-2 pentru Flacara), fiind si de aceasta data cel mai bun om al Erbiceniului, intr-un meci care se anunta mult mai echilibrat.

Disputat pe un strat subtire de zapada si cu o intarziere de aproximativ 30 de minute fata de ora la care fusese reprogramat (10:00), jocul de la Erbiceni a fost transat in favoarea gazdelor in repriza secunda, interval de timp in care aveau sa se inscrie si toate cele cinci goluri.

Balul a fost deschis de Mihai Ciobotaru in minutul 57. Baltatiul a egalat rapid prin Ionut Surugiu (59′), acelasi Ciobotaru (61′) readucand-o pe Flacara in avantaj.

Cu un sfert de ora inainte de final, Sebastian Carare a facut lumina marcand pentru 3-1.

Victoria clara a Flacarei a venit pe fondul unei alte reusite a mijlocasului Ciobotaru, in minutul 83.

Flacara Erbiceni: Daniliuc, Gucianu, Covaci, Iordache, Stefan, Carare, Stefanita, Mocanu, Ciobotaru, Iuriciuc, Cretu.

Rezerve: Urma, Feraru, Stratila, Basascu, Curcudel, Nechifor, Bantas.

Gloria Baltati: Cioltan, Ciobanu, Iosub, Popa, Gambuta, Nicuta, Surugiu, Nechita, David, Hutanu, Hlihor.

Rezerve: Ailiesei, Florea, Ghinea, Ignat, Moldovan.

Arbitru principal: Madalin Raiu; arbitri asistenti: Adrian Condurache, Cosmin Ungureanu. Observator: Vasile Dumitrascu.