Duminica pe tarla

Fotbalul judetean si povestile sale

Blog

Premiersport participa la Cupa Sarbatorilor de Iarna de la Bacau

0 Comments 📁 Stiri 🕔15.December 2017
Premiersport participa la Cupa Sarbatorilor de Iarna de la Bacau

Liderul Diviziei Galactice de Bahlui, Premiersport, participa la cea mai tare competitie de minifotbal organizata in pragul Craciunului. “Cupa Sarbatorilor de Iarna”, ajunsa la editia a 7-a, se disputa la sfarsitul acestei saptamani, pe durata a doua zile, la Bacau, meciurile fiind gazduite de bazele sportive TNT si Driblling.

GRUPELE STABILITE PRIN TRAGERE LA SORTI

Grupa A
Tanzmannschaft Bucuresti
Young Boys Targoviste
Inter Traian Vaslui
BCM Bacau

Grupa B
Boromir Ramnicu Valcea
Coriolan Bacau
Fiesta Roman
Medisanis Pascani

Grupa C
Golden Boys Bacau
Premiersport Iasi
Industrial Pizza Pub Suceava
Grant Elite Piatra Neamt

Grupa D
Luceafarul Cluj-Napoca
Fenix Play Piatra Neamt
Fabio Botosani
AS Solidar Vaslui

PROGRAMUL PRIMEI ZILE

Program Teren 1 (TNT)
Ora 10:00 – gr. A
Tanzmannschaft Buc. – BCM Bacau;
Ora 11:00 – gr. A
Young Boys Targoviste – Inter Traian Vaslui;
Ora 12:00 – gr. B
Coriolan Bacau – Fiesta Roman;
Ora 13:00 – gr. B
Boromir Rm. Valcea – Medisanis Pascani;
Ora 14:00 – gr. A
Tanzmannschaft Buc – Inter Traian Vaslui;
Ora 15:00 – gr. A
Young Boys Targoviste – BCM Bacau;
Ora 16:00 – gr. B
Boromir Rm. Valcea – Fiesta Roman;
Ora 17:00 – gr. B
Coriolan Bacau – Medisanis Pascani;
Ora 18:00 – gr. A
Tanzmannschaft Buc – Young Boys Targoviste;
Ora 19:00 – gr. A
Inter Traian Vaslui – BCM Bacau;
Ora 20:00 – gr. B
Boromir Rm. Valcea – Coriolan Bacau;
Ora 21:00 – gr. B
Fiesta Roman – Medisanis Pascani.

Program Teren 2 (Driblling)
Ora 10:00 – gr. C
Golden Boys Bacau – Grant Elite Piatra Neamt;
Ora 11:00 – gr. C
Premier Sport Iasi – Idustrial Pizza Pub Suceava
Ora 12:00 – gr. D
Luceafarul Cluj Napoca – AS Solidar Vaslui;
Ora 13:00 – gr. D
Fenix Play Piatra Neamt – Fabio Botosani;
Ora 14:00 – gr. C
Golden Boys Bacau – Industrial Pizza Pub Sv.;
Ora 15:00 – gr. C
Premier Sport Iasi – Grant Elite Piatra Neamt;
Ora 16:00 – gr. D
Luceafarul Cluj Napoca – Fabio Botosani;
Ora 17:00 – gr. D
Fenix Play Piatra Neamt – AS Solidar Vaslui;
Ora 18:00 – gr. C
Golden Boys Bacau – Premier Sport Iasi;
Ora 19:00 – gr. C
Industrial Pizza Pub Sv. – Grant Elite P.Neamt;
Ora 20:00 – gr. D
Fabio Botosani – AS Solidar Vaslui;
Ora 21:00 – gr. D
Luceafarul Cluj Napoca – Fenix Play P. Neamt.
Ora 22:00 – tragerea la sorti pentru sferturile de finala la Baza Sportiva TNT.

PROGRAMUL ZILEI A DOUA

Ora 9:00 – Sfert 1 – baza TNT;
– Sfert 2 – baza Driblling;
Ora 10:00 – Sfert 3 – baza TNT;
– Sfert 4 – baza Driblling;
Ora 11:00 – meci 9-16 – baza TNT;
Ora 12:00 – meci 9-16 – baza TNT;
Ora 13:00 – semifinala 1 – cast.sf.1-cast.sf.2;
Ora 14:00 – semifinala 2 – cast.sf.3-cast.sf.4;
Ora 15:00 – meci Old Boys FCM Bacau – Old Boys Piatra Neamt;
Ora 16:00 – Finala Mica;
Ora 17:00 – Finala Mare;
Ora 18:00 – Festivitatea de premiere.

ARBITRII COMPETITIEI

Nu mai putin de trei arbitri – Georgian Cezar Ionescu si Cristian Fliter (Buzau), Roxana Florina Glavan (Rm. Valcea) – care au fluierat meciuri de Champions League vor fi prezenti la Bacau pentru a imparti dreptatea, secondati de alti doi cavaleri ce au oficiat jocuri din cadrul Campionatului National si a Cupei Romaniei (Gheorghe Popa si Florin Benea – ambii din Bacau). Botosanenii Sorin Ailenei si Ciprian Iovu completeaza lista arbitrilor desemnati sa conduca meciurile prezentate mai sus!

Share this article with friends

No Comments

Sorry, No Comments, Yet !

There are no comments for this article at this moent, but you can be first one to leave a comment.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *