Remiza alba intre CS Ciurea si Moldova Cristesti

0 Comments 📁 Liga 4 🕔01.April 2018

Calitatea suprafetei de joc le-a oprit pe CS Ciurea si Moldova Cristesti sa asigure spectacolul ce se astepta de la doua formatii preocupate sa joace, in conditiile in care echipa lui Baciu castigase cu 4-2 la Barnova, in timp ce pascanenii obtinusera doua succese din tot atatea posibile in 2018.

CS Ciurea-Moldova Cristesti s-a terminat cu scorul de 0-0, in ciuda ocaziilor inregistrate la cele doua porti.

Momentele de dominare ale celor doua echipe implicate au depins in mare parte de VANT. Daca in prima repriza CS Ciurea a jucat cu vant in “pupa”, din minutul 46 incolo acest privilegiu le-a revenit oaspetilor de la Moldova Cristesti.

Egalitatea a persistat si la numarul de cartonase galbene impartite de catre centralul Vlad Trifan, 3-3, finalul surprinzandu-i pe jucatorii celor doua formatii felicitandu-se, probabil, pentru faptul ca nu au pierdut. Un rezultat multumitor asadar pentru Ciurea si Cristesti, maniera de arbitraj fiind una care sa ii impinga pe oficialii oaspetilor sa felicite brigada formata din Vlad Trifan, Andrei Macarie si Iulian Hordila.

CS Ciurea: Anton, Roman, Zuzu, Tiron, Cimpoi, Calistru, Mogosneanu, Manea, Macovei, Danciu, Busuioc.

Rezerve: Damian, Mertic, Paparuz, Savin, Raianu

Moldova Cristesti: Nacuta, Radu Dan, Dandu, Azaharioaie, Gurzun, Valeanu, Beceru, Cruceanu, Morosanu, Cojocaru, Robert Stefan

Rezerve: Scripa, Varvaroi, Dumitrica, Micu, Ursache, Atanasoae, Garbea

Arbitru: Vlad Trifan; arbitri asistenti: Andrei Macarie, Iulian Hordila. Observator: Stefan Rotarascu.