Gloria Romanesti a revenit in lupta pentru promovare

0 Comments 📁 Liga 5 🕔02.April 2018

Victoria Romanestiului de pe teren propriu, scor 3-1 cu Construct Press Gropnita, si partida de la Victoria, AS Poly 2014-Genotur Belcesti, decisa in favoarea oaspetilor de la Genotur Belcesti au fost evenimentele care au dinamitat, ieri, situatia in clasamentul Seriei II a Ligii a 5-a, Iasi.

Jocul de la Romanesti a avut pe alocuri tenta de derby, in care orgoliile si-au facut loc, insa fara a degenera situatia de la nivelul gazonului. Vlad Baban a stapanit meciul fara prea mari probleme, aratand un singur cartonas galben pe parcursul celor 90 de minute.

Vantul puternic din prima repriza au incomodat vizibil jucatorii ambelor echipe.

Alex Ciolan (28′) si Petru Calin (34′) au punctat pentru Gloria Romanesti pana la pauza, urmati de Alexandru Moga, in startul partii secunde.

Singura reusita a oaspetilor de la Construct Press Gropnita a fost consemnata in minutul 76 si i-a apartinut fotbalistului Marius Rusu.

Meci echilibrat transat de Gloria, care a avut mai mult initiativa si o dorinta mai mare de victorie. De partea cealalta Gropnita, ECHIPA PE CARE O SUSTIN IN MOMENTUL DE FATA, a prestat un joc frumos, deschis, lipsa catorva piese de baza vazandu-se in teren. Victorie pe deplin meritata a adversarilor nostri directi in lupta pentru locul secund. In urmatoarele jocuri vom arata mult mai bine si cu siguranta ne vom atinge obiectivele trasate de conducere.

Daniel Hodoroaba, suporter Gropnita si sustinator duminicapetarla

CS Gloria Romanesti: Armasu, Ionesi, Iancu, Moga, Calin, Albisteanu, Ciolan, Vrinceanu, Blaga, Stegariu, Sin-Gheorghe

Rezerve: Al. Stegariu, Iacob, Ilincaru, Puscasu, Hanga, Mardare

Construct Press Gropnita: Leahu, Damaschin, Voia, Badic, Iacob, Mazuru, Burdea, Miturca, Grecu, Ipate, Rusu.

Rezerve: Stoica, Tudose, Itftime, Pepelea

Arbitru: Vlad Baban; arbitri asistenti: Razvan Sfredel, Tudor Varlam. Observator: Valerica Lungu.