Rezultat alb la Dolhasca intre doua colege de clasament

0 Comments 📁 Liga 4 🕔08.April 2018

CSO Siretul Dolhasca a incheiat la egalitate, fara gol marcat, partida de pe teren propriu ACS Juniorul Suceava si are motive sa fie suparata pentru acest rezultat, tinand cont de modul in care au aratat lucrurile in prima parte, cu gazdele la conducere, avand cel putin trei situatii clare de a puncta.

Repriza secunda a fost o idee mai saraca din punct de vedere calitativ, aspect rezultat si din lipsa de prospetime a gazdelor in fata unor adversari mai tineri, mai bine pregatiti fizic, care au alergat din primul minut pana la ultimul fluier al arbitrului.

ACS Juniorul Suceava este antrenata de catre fostul jucator al Viitorului Lungani, Laurentiu Berezovschi, si, dupa cum sugereaza si numele, are in componenta multi fotbalisti tineri. Vasile Nechita (2003), titular, si Denis Solovastru (2004), introdus in repriza secunda, sunt cei mai cruzi jucatori aruncati in lupta de Berezovschi intr-un meci in care a dominat fair-play-ul, atat la nivelul gazonului, cat si in tribune.

FILMUL MECIULUI

5. Un prim sut expediat de Ghiarasim de la 18 metri, insa alaturi.

6. Vine si primul atac al Juniorului, frant la 20 de metri de tinta.

11. Gol inscris de Dolhasca, anulat pentru ofsaid.

16. Ocazie mare de gol Costan, servit foarte bine de Ghiarasim.

18. Ferariu trimite mult peste transversala, dupa un nou atac taios al Siretului.

31. Marius Ciobanu rateaza o noua ocazie a Siretului. A pasat acelasi Ghiarasim.

32. Ferariu se demarca pe dreapta si are suficient timp si spatiu pentru a centra in careu, unde Ghiarasim rateaza foarfeca.

39. Parada senzationala a portarului Juniorului, dupa executia din faza fixa a lui Ferariu.

54. Gradinaru incearca si el o foarfeca din 10-11 m lateral stanga, mingea ocoleste poarta.

56. Ferariu lasa o minge lunga sa cada in careu si trimite un voleu milimetric pe langa stalpul din dreapta!

61. Sut fantastic Gradinaru (nr 7), portarul Juniorului are o interventie pe masura de sub transversala. Corner!

75. Ferariu scapa singur in careu si rateaza executia de 1-0!

76. Juniorul solicita hent si implicit penalty la o faza de atac care nu anunta nimic. Jocul continua.