Avantul Golaiesti a eliminat Stejarul Barnova din Cupa Romaniei

0 Comments 📁 Cupa Romaniei 🕔11.April 2018

Liderul Ligii a 5-a, Seria I, Avantul Golaiesti, a obtinut, miercuri, biletele pentru optimile Cupei Romaniei, dupa victoria cu 3-0 inregistrata pe teren propriu in fata lui CS Stejarul Barnova. Toate cele trei goluri au fost inscrise in repriza a doua.

Cristi Postolache (55′) a deschis scorul la capatul unei actiuni superbe de atac a gazdelor. A doua reusita a Golaiestiului, care a purtat semnatura lui Valentin Negoita (77′), a luat nastere in urma unei faze fixe de pe partea stanga de atac.

Cu cinci minute inainte de final, acelasi Cristi Postolache a marcat pentru Avantul risipind orice fel de emotii, intr-un meci in care calificarea in optimi s-a jucat pana in momentul marcarii primului gol.

Avantul Golaiesti: Tautu, Tamazlacaru, Ivan, Ciobanu, Dobre, Negoita, Cojocaru, Postolache, Hadarag, Cuzic, I. Negoita.

Rezerve: Mihalache, Galbau, Cotia

Stejarul Barnova: Hutu, Huma, Covaci, Agrigoroaei, Rusu, Albei, Filip, Cretu, Paval, Popa, Aceocoitei

Rezerve: G. Aminar, D. Popa, David Stefan

Arbitru: Razvan Tomozei; arbitri asistenti: Cosmin Ciuban, George Macovei. Observator: Dumitru Paraschiv.