A venit primavara si la Sinesti: prima victorie pentru Stejarul!

0 Comments 📁 Liga 4 🕔15.April 2018

Paul Paftala are motive pentru care sa zambeasca, dupa ce Stejarul Sinesti a reusit sa sparga gheata in acest an. Cu trei infrangeri la activ si o calificare la masa verde in optimile Cupei Romaniei, Stejarul s-a mobilizat in partida de pe teren propriu programata in compania unui adversar de valoare apropiata, Viitorul Harlau, si a obtinut prima victorie, scor 2-0, datorita reusitelor lui Vlad Gafton si Sorin Cara.

Succesul purtat de sinesteni a venit pe fondul unui joc disputat, in care Harlaul nu a mai reusit sa puna probleme dupa pauza. Gafton (55′) l-a invins pe Cristea cu o executie din lateral-dreapta, de la 20-22 de metri, spre coltul lung, in timp ce Sorin Cara (71′) i-a furat mingea antrenorului-jucator al oaspetilor, Dan Lungu, si a punctat pentru 2-0.

Urmatorul meci al Stejarului va avea loc la mijlocul saptamanii urmatoare si conteaza pentru optimile Cupei Romaniei. Miercuri, 18 aprilie, de la ora 17:00, la Motca, Sinestiul se bate cu Zimbru Boureni pentru un loc in sferturi.

Stejarul Sinesti: Mitrut, Cara, Paftala, Ciubotariu, Piticari, Gafton, Caras, Nitu, Holicov, Nare, Sandu

Rezerve: Ichim, Vieru, Tanasa, Ursache

Viitorul Harlau: Cristea, Lungu, Andriescu, Stoica, Dascalu, Liuta, Borcoi, D. Dascalu, Dobreanu, Gulai, Causanu

Rezerve: Ciochina, Botanescu

Arbitru: Lucian Diaconu; arbitri asistenti: Daniel Hriscu, Vladut Hriscu. Observator: Dumitru Paraschiv.