Egal just la Bivolari intre Vointa si Viitorul Plugari

0 Comments 📁 Liga 5 🕔15.April 2018

Vointa Bivolari a incheiat la egalitate, scor 1-1, partida de pe teren propriu cu Viitorul Plugari, la capatul unei reprize secunde in care atat gazdele, cat si oaspetii, au avut fiecare cate trei ocazii clare de gol, balanta putandu-se inclina in orice parte.

Echilibrul restabilit de Nicolae Rosnovat in startul partii a doua s-a mentinut pana la final, Bivolariul si Plugariul alegandu-se cu cate un punct.

Sorin Baciu a deschis scorul pentru Vointa Bivolari, in minutul 29.

ALBINELE vs CLANUL “URSU”

Cu nu mai putin de 5 de “Ursu” in lotul celor doua combatante, albinele din apropiere au inceput sa faca victime in randul jucatorilor, precum si a oficialilor. Un arbitru asistent a fost atacat, Cel mai afectat de atacul albinelor a fost capitanul oaspetilor, iar in repriza a doua, portarul Vointei Bivolari!

Vointa Bivolari: Burcus, E. Ursu, Cismaru, Penciu, Mihai, Antonas, Baciu, Vl. Ursu, Bidica, Ciobanu, R. Ursu.

Rezerve: Rotaru, Vincze, A. Ursu, Raba, Bosancu

Viitorul Plugari: Roman, Ursu, Mihaila, Asaftei, Cornea, Rusu, Cotiuga, Rosnovat, Cl. Cotiuga, Tomuleac, Pantilimon.

Rezerva: Marian Rusu

Arbitru: Catalin Lamatic; arbitri asistenti: Petru Aschiopoaei, Andrei Matei Barabula. Observator: Emil Lupulescu.