Marian Amanar rasufla usurat, dupa 3-1, la Lungani, cu Gloria Baltati

0 Comments 📁 Liga 4 🕔15.April 2018

Stejarul Barnova si-a trecut in cont prima victorie din acest an, pe terenul din Lungani, scor 3-1 cu Gloria Baltati, si priveste cu optimism perioada urmatoare, presarata de dueluri interesante in fata unor adversari care, la randul lor, s-au intarit in iarna pentru a evita retrogradarea din Liga a 4-a.

Gabriel Mititelu a deschis scorul din lovitura de pedeapsa, 0-1, cu putine minute inainte de finalul primei reprize. Andrei Cretu (64′) l-a urmat, imediat venind si reusita de 0-3 a lui Radu Albei (65′).

In minutul 75, Mihai Paveliuc a inscris singurul gol al formatiei lui Dragos Florea.

Astazi pot spune ca a fost un meci foarte greu in fata unei echipe bine asezate in teren in prima repriza, care a beneficiat si de avantajul vantului. Cu vantul in fata am reusit sa tinem piept, izbutind doua contratacuri, dintre care ultimul s-a soldat cu fault in careu si 11 metri. Il felicit pe Gabi Mititelu pentru reusita si pentru jocul exceptional. Multumesc intregii echipe pentru daruire si pentru efortul depus de-a lungul celor 90 de minute. Am incredere ca, odata cu meciul de astazi, s-a spart si ghinionul echipei pe care o antrenez!

Marian Amanar, antrenor CS Stejarul Barnova

Gloria Baltati: Cioltan, Nicuta, Ghinea, Rosca, Ciobanu, Gimbuta, Butnariu, David, G. Popa, Ghe. Popa, Apetrei

Rezerve: Mocanu, Paveliuc, Zanga, Surugiu, Clipa, Paulet

Stejarul Barnova: Petria, Rusu, Dita, Covaci, Huma, David, Cretu, Paval, Hutu, Albei, Mititelu

Rezerve: Dumitrascu, Aceocoitei, G. Aminar, Filip

Arbitru: Cosmin Roman; arbitri asistenti: Iulian Hordila, Radu Nistor. Observator: Leonard Cananau.