Egal la Gropnita intre C. Press si AS Poly. Gloria Romanesti s-a apropiat la un punct de lider

0 Comments 📁 Liga 5 🕔16.April 2018

Construct Press Gropnita a remizat, scor 1-1, cu AS Poly 2014 si ramane la 2 puncte de primul loc in Seria II, acolo unde o gasim pe adversara sa din aceasta etapa. Remiza inregistrata la Gropnita i-a suras Gloriei Romanesti (3-0 la Movileni), care mai are de recuperat o singura lungime pentru a o ajunge din urma pe echipa care a controlat disputa la varful ierarhiei.

Vasile Badic, in minutul 8, si Catalin Seserman, in minutul 56, au fost cei doi marcatori ai celui mai important meci care a avut loc duminica in Seria a II-a a Ligii a 5-a.

Jocul a fost unul foarte echilibrat, pe alocuri mai buna echipa gazda, cu ocazii putine la numar si intrari, nu putine, la limita regulamentului. Ambele echipe au lasat impresia ca sunt multumite cu acest rezultat, desi, in prelungiri, oaspetii puteau da lovitura la un sut din afara careului.

Dupa ultimul fluier al arbitrului Gabriel Mihuleac, jucatorul Vasilache Iulius (AS Poly 2014) a fost eliminat pentru cumul de cartonase.

C. Press Gropnita: Leahu, Damaschin, Ipate, Badic, Cantea, Iftime, Mazuru, Miturca, Burdea, Voia, Tudose

Rezerve:  Iacob, Stoica, Pepela, Lupu

AS Poly 2014: Achitei, Chiriac, Sandu, Iacomi, Juncanariu, Tanasa, Grecu, Seserman, Protea, Chelariu, Gherasim

Rezerve: Morarasu, Dragan, Pintilii, Purice, Vasilache, Grumezescu

Arbitru: Gabriel Mihuleac; arbitri asistenti: George Macovei, Alexandru Baraboi. Observator: Valerica Lungu.