Razvan Daniliuc evita prelungirile la Todiresti. Flacara a dispus de Avantul cu 2-1

0 Comments 📁 Cupa Romaniei 🕔18.April 2018

Terenul de dimensiuni reduse, plin de denivelari, a egalat valorile in Avantul Todiresti-Flacara Erbiceni, meci din cadrul optimilor Cupei Romaniei, soldat cu victoria la limita, scor 2-1, a echipei pregatite de catre Petrica Basascu. Diferenta dintre Liga a 5-a si Liga a 4-a a fost aproape insesizabila, in conditiile in care, totusi, Erbiceni a avut un plus privind numarul de ocazii consemnate pe parcursul celor 90 de minute.

Oaspetii au avut o buna oportunitate de a se desprinde la doua goluri inca din prima repriza, dupa ce Mihai Ciobotaru deschisese scorul in minutul 26.

A doua reusita Flacarei a picat dupa o ora de joc, autor – Marian Cretu, si a adus o usoara relaxare in randul fotbalistilor echipei vizitatoare. Todirestiul nu a asteptat foarte mult, trei minute mai tarziu reducand din diferenta prin Bogdan Buzatu.

Partida s-a incheiat in 90+ minute gratie tanarului goalkeeper al Erbiceniului, Razvan Daniliuc, care a scos in prelungiri o minge foarte grea, prin care acest duel se putea prelungi in mod neasteptat.

Avantul Todiresti:  Suingiu, Luca, Pislariu, Pavalusca, Buzatu, Tudurache, Chingalata, B. Buzatu, Andriescu, Girbea, Tudorache

Rezerve: Gh. Buzatu, Murariu, Al. Paslariu, Al. Ioan Buzatu, Balcan

Flacara Erbiceni: Daniliuc, Curcudel, Munteanu, Besleaga, Feraru, Chelaru, Carare, Balan, Mocanu, Ciobotaru, Cretu

Rezerve: Tabac, Basascu, Formagiu, Amaritei, Morarasu

Arbitru: Vlad Trifan; arbitri asistenti: George Macovei, Radu Nistor. Observator: Tiberiu Stefanescu