2-1 la “seturi” pentru Unirea Ruginoasa in 8 zile

0 Comments 📁 Liga 4 🕔22.April 2018

Unirea Ruginoasa nu s-a dezis nici in etapa a 23-a a Ligii a 4-a, dispunand cu 6-0 de CS Ciurea, dupa 6-1 cu Unirea Scanteia, duminica trecuta, si 3-6 la Golaiesti, in optimile Cupei Romaniei.

Asa cum anticipam in avancronica partidei, Ruginoasa s-a desfasurat excelent in fata unui adversar care i-a permis, problema invingatoarei punandu-se doar in primele 7-8 minute.

Adrian Caragea (8′) a recuperat o minge la aproximativ 30-35 de metri si a deschis scorul printr-o scarita. La urmatorul atac, Cristi Ungureanu si-a inceput ziua de gratie dubland avantajul gazdelor.

Apoi, Marius Enache (56′) a facut 3-0 in minutul 36, pentru ca Ungureanu sa execute impecabil o lovitura libera din apropierea careului.

Juniorul Robert Halibei (82′) a dus scorul la 5-0, iar Ungureanu (68′) a inchis balul de la punctul cu var.

CS Ciurea a evoluat in inferioritate numerica din minutul 84, cand Gabriel Nour a primit cartonas rosu pentru proteste si bruscarea arbitrului Valentin Burla.

Unirea Ruginoasa: Dulcianu, Huzanu, Miron, Davidoaia, Caragea, Calmatui, Frij, Florea, Enache, Ungureanu, Dulhac

Rezerve: Tudosca, Halibei, Avadanii, Baciu, Roiu

CS Ciurea: Anton, Cosuta, Cimpoi, Olarasu, Mertic, Tiron, Paparuz, Raianu, Manea, Busuioc, Danciu

Rezerve: Savin, Apostu, Nour, Baciu

Arbitru: Valentin Burla; arbitri asistenti: Ana Puscasu, Ana Maria Rosu. Observator: Tiberiu Stefanescu.