Flacara Erbiceni, doar egal pe terenul Viitorului Harlau

0 Comments 📁 Liga 4 🕔22.April 2018

Flacara Erbiceni s-a impotmolit la Harlau, scor 1-1 cu Viitorul, intr-un meci din cadrul etapei a 23-a a Ligii a 4-a Iasi, pe care multi s-ar fi grabit sa il catalogheze de 2 solist, cu atat mai mult dupa golul reusit chiar in debut de “Bizonul” oaspetilor.

Marian Cretu a inscris la aproximativ trei minute din momentul in care arbitrul Lucian Diaconu a fluierat startul intalnirii.

Alin Gulai, jucator venit de la LPS Iasi in returul campionatului, a restabilit egalitatea, zece minute mai tarziu.

Flacara Erbiceni a avut o mare ocazie de gol in finalul primei parti, cand unul dintre componentii echipei aflate acum pe 4 in clasament a trimis pe langa poarta din apropiere.

Acest rezultat de egalitate duce pe Erbiceni la 3 puncte de podium, intr-o etapa in care Ruginoasa a facut spectacol acasa cu CS Ciurea, scor 6-0.

Viitorul Harlau: Cristea, D. Dascalu, I. Dascalu, Lungu, Andriescu, Lacatusu, Gulai, Parlog, Liuta, Dobreanu, Borcoi

Rezerve: Ciochina, D. Cristea, Ol. Ciochina, Botanescu, R. Borcoi, Stoica, Ciobanu

Flacara Erbiceni: Daniliuc, Besleaga, Grosu, Curcudel, Iordache, Carare, Chelaru, Mocanu, Iuriciuc, Cretu, Ciobotaru

Rezerve: Basascu, Morarasu, Balan, Aostacioae, Feraru, Munteanu

Arbitru: Lucian Diaconu; arbitri asistenti: Iulian Hordila, Teodor Mihai Axinie. Observator: Cornel Popa.