Unirea Scanteia nu reuseste sa isi revina din pumni

0 Comments 📁 Liga 4 🕔22.April 2018

Invinsa cu 6-1 la Ruginoasa si cu o calificare ratata in sferturile Cupei Romaniei, Unirea Scanteia nu a reusit sa isi revina nici la primul joc de pe teren propriu in 2018, pierzand, scor 1-3, in fata lui CS Tomesti, adversar care are acum sanse reale de a-i sufla locul 5 in clasament. Doua puncte fac diferenta in acest moment intre Unirea Scanteia (39) si CS Tomesti (37).

Iulian Simion (25′), Ionut Nimerincu (56′) si Alexandru Tololoi (73′) si-au adus aportul decisiv la victoria echipei vizitatoare, in timp ce golul de onoare al Scanteii a fost semnat de Ionut Radeanu, in minutul 40.

Faza meciului l-a avut la origini pe Alexandru Tololoi, care a inscris din foarfeca. Pe parcursul celor 90 de minute, arbitrul Mihai Moisa a scos o singura data cartonasul galben pentru oprirea unui atac promitator.

Unirea Scanteia: Gaina, Ilie, Obreja, Porcarasu, Drinceanu, I. Radeanu, N. Radeanu Sava, Agapi, Ciobircianu, Cicoveanu

Rezerve: Alexa, Tacutanu, Ciubotariu

CS Tomesti: Vieriu, Tarus, Agape, Simion, Doroftei, Nimerincu, Cobzaru, Rosu, Tololoi, Florescu, Stroiestean

Rezerve: Bilcu, Axinte, Tonegariu, Putina

Arbitru: Mihai Moisa; arbitri asistenti: Razvan Sfredel, Andrei Mocanu. Observator: Dumitru Paraschiv.