Viitorul Halaucesti s-a apropiat de NG Topile in clasament, dupa 3-1 cu Avantul Tatarusi

0 Comments 📁 Liga 5 🕔22.April 2018

Viitorul 2014 Halaucesti a inregistrat, astazi, a doua victorie din acest an, 3-1 cu Avantul Tatarusi, rezultat care o ajuta pe echipa lui Marius Gavrilescu sa se apropie  de Noua Generatie Topile (locul 10) in clasamentul Ligii 5, Seria III.

Partida de la Halaucesti s-a disputat intr-un ritm intens, fiind presarata de multe ocazii de poarta. Halaucestiul a reusit sa deschida scorul dupa primul sfert de ora, gratie unei actiuni realizate de Razvan Jufa. Acesta a driblat un adversar in apropierea liniei careului si a inscris din coltul lui “16” printr-o executie peste portar.

Scorul pauzei, 1-1, avea sa fie stabilit in minutul 41, din lovitura de pedeapsa.

Dorin Rusu a readus-o pe Viitorul in avantaj, la mijlocul reprizei a doua. Acesta a luat o actiune pe cont propriu de la mijlocul terenului, l-a driblat pe Bogdan Filip si nu a iertat in situatie de unu la unu cu portarul Tatarusiului.

Tabela a fost inchisa de Dorin Rusu, in minutul 87, dupa centrarea venita de la Mihai Andries.

Viitorul 2014 Halaucesti: Iordache, Gurgu, Jufa, Andries, Burbulea, Gavrilescu, Rusu, Nornita, Moisii, Aconstantinesei, Mihalcut

Rezerve: Bejan, St. Jufa, M. Iordache, Bisoc, Mihaica

Avantul Tatarusi: Nistor, Ostrovan, Grigoroaia, Ad. Filip, B. Filip, Anita, Gafita, Bota, Azoitei, Careja, Ursu

Rezerve: Costan, Ionoaia, I. Azoitei, Petrinjel, Ciolac

Arbitru: Cristian Pistinciuc; arbitri asistenti: Vasilica Petrica Nitoaia, Razvan Rusu. Observator: Laurentiu Chirica.