Vointa Bivolari se alege cu un punct din deplasarea de la Movileni

0 Comments 📁 Liga 5 🕔22.April 2018

Vointa a reusit sa obtina un egal si in aceasta etapa, dupa 1-1 pe teren propriu cu Plugari, incheind nedecis partida cu ultima clasata, AFC Movileni, scor 2-2, in conditiile in care formatia oaspete a condus cu 2-0 la pauza.

In minutul 12, Ionut Prajanu a deschis scorul pentru echipa vizitatoare. Vointa Bivolari parea sa detina controlul inainte de pauza, dupa ce Narcis Ursu a inscris spre finalul primei parti.

Vlad Doboseriu (50′) si Andrei Grosu (61′) au echilibrat balanta, iar AFC Movileni-Vointa Bivolari s-a incheiat cu scorul de 2-2.

La meci au asistat pana in 20 de persoane, dintre care un grup asezat foarte aproape de calea ferata din apropiere. Prima parte s-a caracterizat printr-un joc lent, gazdele revenind la viata prin intermediul a doua contraatacuri.

In urma acestei etape, AFC Movileni ramane cu o singura victorie in campionat, in timp ce Bivolariul a bifat al doilea meci consecutiv fara infrangere.

AFC Movileni: Avadanei, Seghedin, Prisaciuc, Agafitei, Nalbariu, Scrab, Irimita, Crudu, Soponariu, Grosu, Doboseriu

Rezerve: Fecioru, Pricop, Cascaval, Petrusca, Ionescu

Vointa Bivolari: Ciobanu, Ursu, Cismaru, G. Cismaru, Prajanu, S. Baciu, Penciu, Bidica, N. Ursu, Cantoreanu, Potor

Rezerve: Mihai, Vincze, Raba, C. Ursu, Vl. Ursu

Arbitru: Radu Damian; arbitri asistenti: Andreea Lodba, Oana Enachi Saviuc Paul. Observator: Florin Mozolea.