O noua victorie in campionat pentru Mircesti, 2-0 cu Gloria Baltati

0 Comments 📁 Liga 4 🕔23.April 2018

Unirea Mircesti a dispus de Gloria Baltati, scor 2-0, intr-un meci din cadrul etapei a 23-a, cu formatia gazda intampinand o opozitie darza din partea Gloriei in prima repriza, fapt ce l-a facut pe antrenorul Adrian Iosub sa ii bage pe baieti in sedinta.

Pauza dintre reprize, altadata de 5-10 minute, s-a dus pana la limita permisa de regulament, iar Unirea Mircesti a reusit, in minutul 63, desprinderea la doua goluri.

Florin Ursuleasa a fost autorul celor doua goluri ale Unirii Mircesti, in minutele 24 si 63.

Duminica viitoare, Gloria Baltati intalneste liderul Victoria Letcani, in timp ce Mircestiul merge la Ciurea pentru “intermediara” programata la mijlocul acestei saptamani, pentru ca duminica sa ia pauza in urma retragerii din campionat a Gloriei Bals. Viitorul Lungani-Gloria Baltati, de miercuri, nu se disputa din acelasi motiv.

Unirea Mircesti: Birladeanu, Darea, Lupu, Chelaru, Moisi, Ursuleasa, Matei, Codreanu, Scrab, Carja, Sasu

Rezerve: Cosa, Dragota, Mocanu, Lupascu, Gaciu

Gloria Baltati: Cioltan, Moldovan, Nicuta, Zanga, Rosca, Gambuta, Gh. Popa, Apetrei, B. Moldovan, Hlihor, Bogdan

Rezerve: Mocanu,  Tarziu, Paulet, Bulai

Arbitru: Razvan Tomozei; arbitri asistenti: Andrei Bogdan Negru, Dragos Maftei. Observator: Stefan Rotarascu.