A doua infrangere severa pentru CS Ciurea

0 Comments 📁 Liga 4 🕔26.April 2018

CS Ciurea a suferit a doua infrangere consecutiva in campionat, 1-5 pe teren propriu cu Unirea Mircesti, la doar cateva zile distanta de “setul” pierdut la zero la Ruginoasa.

Meciul cu Mircesti, contand pentru etapa a 18-a a Ligii a 4-a iesene, a fost unul pe sens unic, oaspetii controland autoritar disputa si concretizand prin Scrab (6′), Matei (10′), Sasu (17′) si Cirja (61′, 80′).

Singurul gol al formatiei conduse de pe banca de Cosmin Busuioc, in absenta lui Ciprian Baciu, a fost reusit de catre Razvan Macovei, in minutul 80.

Cu 11 goluri incasate in ultimele doua meciuri oficiale, CS Ciurea are duminica posibilitatea de a-si reveni in fata Unirii Scanteia. Meciul din etapa a 24-a a Ligii a 4-a, Iasi se va disputa la Ciurea.

De cealalta parte, Mircestiul ar fi trebuit sa mearga la Bals, echipa retrasa din campionat.

CS Ciurea: Anton, Olarasu, Savin, Tiron, Zuzu, Macovei, Calistru, Mogosneanu, Nanea, Danciu, Mertic

Rezerve: Cosuta, Cimpoi, Busuioc

Unirea Mircesti: Barladeanu, Lupu, Dragota, Lupascu, Mocanu, Chelaru, Ursuleasa, Cirja, Matei, Scrab, Sasu

Rezerve: Cosa, Darea, Gaciu, Moisi, Nour, Codreanu

Arbitru: Valentin Lungu; arbitri asistenti: Cosmin Ciuban, Ana Puscasu. Observator: Dumitru Paraschiv.