Meci nebun la Tomesti intre AS Holboca si ACS Sportul Studentesc Iasi

0 Comments 📁 Liga 5 🕔14.May 2018

AS Holboca a remizat, scor 3-3, cu ACS Sportul Studentesc Iasi, duminica, intr-un meci din cadrul Seriei a II-a a Ligii a 5-a, in care gazdele au condus cu 2-0 si au tremurat pentru un punct, avand in ultimele secvente posibilitatea de a da lovitura prin Zaharia.

CUM S-AU MARCAT GOLURILE HOLBOCAI

1-0 – Costel Balan recupereaza o minge in fata si trage sub bara transversala, invingandu-l pe Briscariu;

2-0 – Emilian Andrei Birsanuc dubleaza avantajul Holbocai, bara-gol, in urma unei centrari venite din flancul stang;

In minutul 90, Ciprian Baciu rateaza o lovitura de pedeapsa acordata de arbitrul Anitoaei.

3-3 – La faza imediat urmatoare, “Buba” centreaza, portarul respinge pana la Balan, care realizeaza “dubla”.

In minutul 90+3, Zaharia a avut posibilitatea de a le aduce victoria gazdelor.

Golurile celor de la ACS Sportul Studentesc Iasi au fost marcate de Grigore Jalbă (2) si Dragos Dimitriu.

Cum s-a vazut din tabara oaspetilor meciului, cu obiectii la adresa arbitrului Ionel Anitoaei:

Un derby între două echipe de valori apropiate, din nefericire distrus de arbitrul de centru Ionel Aniţoaie. A fost cel mai bun de pe teren. Pentru Holboca.

La golul de 2-0 pentru gazde, ofsaid cît casa, tuşierul ridică fanionul, centralul trece peste el şi validează golul.

Încă vreo 7-8 greşeli majore, Sportul a ştiut să gestioneze arbitrajul vrăjmăşesc, dar la suita de faze din ultimul minut (din prelungiri), am fost executaţi la modul cinic.