AS Holboca incheie sezonul pe podium

0 Comments 📁 Liga 5 🕔21.May 2018

AS Holboca a obtinut o victorie clara pe terenul Viitorului Plugari, scor 5-1, si a profitat de pasul gresit facut de Gropnita la Bivolari, incheind sezonul 2017/2018 al Ligii a 5-a, Seria II pe ultima treapta a podiumului.

EVOLUTIA SCORULUI – MARCATORI

Oaspetii au condus cu 1-0 la pauza, dupa golul inscris de Costel Balan, din zona punctului de la 11 metri. Assist Emilian Birsanuc.

1-1: Plugariul a egalat imediat dupa reluarea jocului.

Florin Baciu l-a invins pe portarul Plugariului cu un sut de la aproximativ 20 de metri. Pasa de gol i-a apartinut lui Marius Strateciuc.

1-3: Costel Balan i-a pasat lui “Buba” (Catalin Varlan), care a dublat avantajul Holbocai.

1-4: Costel Balan realizeaza dubla. Marius Strateciuc a reluat in bara, mingea a ricosat pana la Birsanuc, care l-a servit excelent pe Balan.

1-5: Ziua de gratie a lui Balan se incheie cu o noua pasa primita de la Birsanuc si convertita in gol, de aceasta data printr-un sut direct sub bara transversala.

Din minutul 70, AS Holboca a evoluat in poarta cu un jucator de camp, dupa ce goalkeeperul oaspetilor a fost lovit la cap cu putin timp in urma si nu a mai putut continua.