Remiza pentru Unirea Ruginoasa in prima etapa a campionatului de juniori “D”

0 Comments 📁 Juniori 🕔31.August 2018

Echipa antrenata de Costel Cerneutanu a incheiat la egalitate, scor 3-3 (0-2), partida disputata vineri seara pe terenul sintetic din Copou in compania formatiei FC Politehnica Iasi 2007.

Desi a parut sa fie in control pe tot parcursul meciului, Ruginoasa a fost nevoita sa se multumeasca cu un punct la final, egalitatea fiind restabilita cu putine minute inainte de ultimul fluier al arbitrului Sebastian Mihalachi.

Ocaziile din prima parte aveau sa fie concretizate, in minutele 13 si 21, de Dan Nechifor. Acesta a deschis scorul punand “latul” in plasa laterala, pentru ca apoi, la reusita de 0-2, sa fie ajutat si de bara din stanga portarului advers.

In minutul 40, echipa lui Mihai Dragoi a redus din diferenta prin Mario Omur. Cinci minute mai tarziu insa, oaspetii si-au refacut avantajul de doua goluri cu ajutorul lui Denis Panciuc. Sut violent sub bara pentru 1-3.

Finalul intalnirii le-a apartinut copiilor de la Politehnica, dupa ce Ianis Urbanovici (48′) si Rares Timofte (56′), din penalty, au restabilit egalitatea, aducandu-le alb-albastrilor un punct nesperat, tinand cont de modul in care au evoluat lucrurile in dreptunghiul verde.

Grupa B – Juniori D: Politehnica Iasi 2007, Unirea Ruginoasa, LPS Iasi 2006, ACS Spartanii 2007, ACS Luceafarul Iasi, Steaua Magica Iasi, AS Tutora, Forta Junior Costuleni, CS Stiinta Miroslava 2006, Pumas Iasi.

FC Politehnica Iasi 2007: Fabian Gherman, Andrei Boz, Denis Dobrea, Rares Oaches, Albert Voina, Victor Barau, Omur Bulut, Mario Omur, Rares Timofte, Ianis Urbanovici, Stefan Ghiorghiu, Alex Iacomi, Razvan Pastrav, Mario Petrica, David Rosu (toti nascuti in 2007).

Unirea Ruginoasa: Catalin Axinia, Florin Doroftei (2006), Dan Nechifor, Iulian Curca (2006), Denis Panciuc, Marian Condac, Ionut Olaeru (2006), Alin Bostan (2006), Darius Ciomaga, David Nica, Matei Filip (2006).

Arbitru principal: Sebastian Mihalachi; arbitri asistenti: Mirel Craiu si Iulian Macovei.