Speranta Raucesti trece la pas de Energia Pangarati

0 Comments 📁 Liga 4 🕔14.October 2018

Speranta Raucesti nu a avut emotii in fata ultimei clasate Energia Pangarati, dispunand cu scorul de 5-1 de aceasta, intr-o etapa in care Bradu Borca s-a impus in derby-ul cu Ozana Targu Neamt, iar Victoria Horia a confirmat calculele hartiei, 2-1 in compania Moldovei Cordun.

Purtatorul banderolei de capitan, Marius Cucos, a deschis “balul” la Raucesti din pasa celui care i-a predat-o. Radu Miron s-a zbatut pentru o minge care parea pierduta pe linia de fund, iar Cucos (12′) a inscris din apropiere pentru 1-0.

Pangaratiul a avut nevoie de cateva secunde pentru a oferi un raspuns. Constantin Berbecaru a restabilit egalitatea, la urmatorul atac.

In minutul 31, la un corner de pe partea dreapta de atac, George Leonte a pus capul decisiv in mingea centrata precis de mijlocasul Andrei Apostol.

Dupa pauza, Speranta s-a detasat la doua goluri prin acelasi Marius Cucos (49′). Leonte i-a pasat excelent, iar atacantul gazdelor nu a iertat in situatie de unu la unu cu portarul Energiei.

Mai mult, zece minute mai tarziu, Leonte a inventat o noua pasa de gol, scorul devenind 4-1 dupa un un-doi cu Radu Miron.

Scorul final a fost stabilit de Bogdan Botezatu, in minutul 68, printr-un sut din interiorul careului.

Speranta Raucesti: Spiridon, Borcila, Bordeanu, Ciocoiu, Leonte, Intuneric, Miron, Apostol, Avram, Botezatu, Cucos

Au intrat pe parcurs: Alexandru Smau, Daniel Zavate, Adelin Petrescu